Zabudol vyhodiť sám seba . . .

Veľké upratovanie medzi liberálmi skončilo. Ak si Blahová, Galko a spol. myslia, že skončili kvôli svojim názorom, sú veľmi naivní. Skončili, pretože ich obraz v očiach verejnosti boli mlynským kameňom na krku SaS.

Niet pochýb, že spomínaní vyhodenci mali veľmi zlú povesť v očiach verejnosti. Najmä tej, ktorú potrebujú Sulík a spol., aby im konečne uverila a dala do rúk to, po čom tak neskonale od vzniku bažia – moc.

Stručne – Galko vlečie so sebou biľag odpočúvania, Rajtárovi v súvislosti s Rybaničom neverí nikto, u Blahovej mnohé výroky prerastajú do fanatizmu … a Sulík sám o sebe je aj bez ich účasti spoľahlivou značkou lode, stabilne končiacej na plytčine. Plytčine bez politickej moci, preplnenej pripomienkami na prázdne reči, sľuby a neúspešné voľby. Lemovanej ľuďmi, ktorých sa musel zbaviť, aby mu ostal post straníckeho šéfa, jediného so správnym názorom.

Nečudo, že prehliadol ten najväčší balvan, prekážajúci úspechu jeho strany … teda nevidel – sám seba. Asi mu bránilo vo výhľade – vlastné ego. Nakoniec, správny kapitán sa potopí aj s loďou, nie ?

 

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

Márne čakanie na moralistov

16.01.2026

Naivne sme čakali,źe bardi morálky a mieru,bojovníci proti agresii a imperializmu sa hrdinsky ozvú pri pohľade na dianie vo Venezuele či vyhrážky v spojitosti s Grónskom No treba priznať,konečne sa ukázala holá a nespochybniteľná pravda,že NATO nie je garantom ničoho a už vôbec nie mieru.Ak si niekto kladie otázku,prečo sa desaťročia tiahne spor medzi Tureckom a Gréckom v [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Je najvyšší čas ukončiť vojnu na Ukrajine diplomatickými rokovaniami

24.02.2026 10:31

Ten by mal poskytnúť garancie, že nedôjde k obnoveniu bojov a otvoriť cestu Ukrajine k mierovej prosperite.

CORRECTION Austria Ukraine

Ako sa menil Zelenskyj, odkedy je pri moci? Jeho tvár je iná predovšetkým po štyroch rokoch hroznej vojny

24.02.2026 10:00

Dnes sú štyri roky od vpádu ruskej armády na Ukrajinu. Pozrite si snímky, ako sa Volodymyr Zelenskyj menil od jari 2019, keď začal vládnuť.

Kim Jo-džong

Sestra severokórejského vodcu dostala nový post v straníckej hierarchii

24.02.2026 09:49

Kim Jo-čong sa v posledných rokoch stala jednou z najvplyvnejších osobností v Severnej Kórei.

moskva

Žije v Rusku, rodina ju nazýva zradkyňou: Príbeh Ukrajinky, ktorú vojna roztrhla na kusy

24.02.2026 09:30

V prísne sledovanom Rusku je hlavným znakom jej života samota.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,457
Celková čítanosť: 10303548x
Priemerná čítanosť článkov: 4194x

Autor blogu