Založ si blog

Klamári zabudli, čo (o platoch) hovorili

Hej do basy by patril kde-kto. A možno aj niektorí z tých, ktorí sa dnes búria proti minimálnym dôchodkom a rozčúlene poukazujú na rôzne nerovnosti …

Schopnejší by mali dostávať viac a tí, ktorí tridsať rokov kde-tu robili za minimálnu mzdu by mali platiť za svoju nepredvídavosť … škoda, že všetci pamätáme, ako to bolo naozaj. Napríklad aj tak, že

Platy sa roky nedvíhali v súlade s vývojom cien, aby sa neroztočila inflačná špirála … a tak sa väčšina národa držala mimo Bratislavy na uzde minimálnej mzdy pod heslom – za dverami iní na tvoje miesto čakajú …

Dnes je ktosi z “géniov” minulosti pobúrený tým, že by sa mala prejaviť solidarita s tými, ktorí desaťročia pracovali za žobrácky groš. Možno je to naozaj nespravodlivé – a malo by sa merať rovnakým metrom podľa zásluh.

Lenže potom by jemu podobní “zdochli” hladom, pretože desaťročia len mleli hubou … a teda majú zásluhy nulové …

A možno by sme sa mali zamyslieť aj nad pravdou v prípade nehody 71-ročného dôchodcu kdesi na východe, ktorá rozprúdila diskusiu na otázku, prečo ešte mohol šoférovať vo svojom veku … lebo nikto nepovedal, že mesiac pred nehodou bol dôchodca u lekára a sťažoval sa na bolesti hlavy, ktoré “pán” doktor vyriešili liekmi proti bolesti … namiesto toho, aby sa urobili potrebné vyšetrenia a zistilo, že sa jedná o veľmi vážny problém.

Skôr by sa mali všetci zamyslieť, prečo ešte “pán” doktor ordinujú a nenesú zodpovednosť za to, že svojou darebáckou prácou ohrozili nielen pacienta, ale aj iných …

Chápem Číňanov, ale u nás sa to nedá . . .

29.11.2019

Ak by sa korupcia na Slovensku trestala rovnako tvrdo ako v Číne, kreslá verejných funkcionárov by zívali prázdnotou ... A súhlasím aj s názorom niektorých “spasiteľov” národa, že na viac »

Sudca živý z lásky k právu a národu

11.11.2019

Státisícové majetky sudcov len potvrdzujú, v akých skromných pomeroch vlastne žijú. Jeden by neveril, že sú živí len láskou k svojmu poslaniu a tak dokážu odkladať celé výplaty, aby mohli viac »

Morálka (bravčových) charakterov . ..

10.11.2019

Jeden za druhým sa predbiehajú vo vyhláseniach, kto a prečo s kým nebude. Hry na koalíciu a opozíciu okradli Slovensko o miliardy eur. A mali by sa zastaviť. 50-dňové moratórium nič nerieši. viac »

12-france 5x

Macronova skúška štrajkom

05.12.2019 20:32

Tisíce ľudí vo Francúzsku sa zapojili do najväčšieho štrajku zamestnancov verejného sektora za uplynulé desaťročia.

Účastníci zasadnutia Ministerskej rady OBSE v Bratislave.

OBSE: Slovensko využilo ponúknutú šancu

05.12.2019 20:21

Slovensko tento rok OBSE predsedá. Dvojdňová Ministerská rada je teda príležitosťou zhodnotiť, čo sa mu podarilo.

cecen

Bolo to nemecké Salisbury? Berlín obviňuje Moskvu

05.12.2019 20:11

Trvalo to takmer štvrť roka, ale augustová chladnokrvná vražda Čečenca v Berlíne nezostala bez politických dôsledkov.

atrakcia ruske kolo 02

„Košické oko“ je novou atrakciou Košických rozprávkových Vianoc

05.12.2019 19:45

Košické rozprávkové Vianoce odštartovali vo štvrtok podvečer novou atrakciou. Je ňou 32-metrov vysoké ruské kolo, známe z mnohých európskych metropol.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,098
Celková čítanosť: 5833816x
Priemerná čítanosť článkov: 2781x

Autor blogu