Založ si blog

Tragikomická snaha o podporu “ekológie”

Nie,nežiadal som o dotáciu na elektromobil a nemám to v pláne ani v blízkej budúcnosti.Je na to veľa dôvodov,v podstate to dnes pokladám za propagandistickú bublinu,kde na ekológii nikomu nezáleží.

Elektromobilitu sprevádza množstvo nezodpovedaných otázok,kde na konci v kroví sa nenápadne ukrýva problém,ktorý zablokoval výrobu niektorých automobiliek – nedostatok batérií.Alebo inak – výrobcovia batérií nestíhajú za výrobcami automobilov.

A nielen to.Nie som jediný,pre ktorého je automobil s dojazdom dvesto-tristo kilometrov nepoužiteľný a predražený.Ak by bola jeho cena desať-pätnásťtisíc eur,určite by som neváhal a investoval do druhého auta pre vybavenie drobných potrieb.Dať však dvojnásobok alebo viac za auto s komfortom a priestorom nižšej strednej triedy,výrazne obmedzeným dojazdom – je vyslovená hlúposť.Nespomínajúc ešte jednu maličkosť,o ktorej nejeden výrobca mlčí.Nejeden elektromobil je tak špecifickým vozidlom,že akákoľvek oprava a často i drobná sa môže prejaviť dlhodobým vyradením vozidla z prevádzky.

Štátna podpora sa minula za necelé štyri minúty.Omyl,nejednalo sa o podporu.Jednalo sa o čisto nesystémový a politicky motivovaný krok,kde nemal o rozšírenie ekomobility a ochranu životného prostredia vôbec nikto záujem.

Videl som to podobne ako iné opatrenia,napríklad sprísnenie pravidiel technických a emisných kontrol,kde bez problémov uspejú vozidlá vyrobené pred dvadsiatimi či tridsiatimi rokmi,a naopak vo veľkom rozsahu neuspejú vozidlá,ktoré idú po štyroch rokoch na prvú kontrolu.A poznám aj vozidlá renomovaných značiek,ktoré neuspeli na kontrole po dvoch rokoch od kúpy a uvedenia do prevádzky.Svoje by vedeli o tom povedať niektorí taxikári,ktorí investovali do luxusnejšieho vozidla v záujme skvalitnenia služieb a teraz majú hlavy v smútku.Škoda,že neinvestovali do kúpy legendárnej V3S,pretože tá prejde každou kontrolou aj o sto rokov.Čo na tom,že v závese za ňou musíte zapnúť hmlovky,však?
Elektromobilita je na Slovensku bublina,ktorú využije niekoľko vyvolených pre svoje kšefty.Namiesto systémovej podpory,založenej na reálnom prieskume možnosti trhu a Slovenska,sa vyhlasujú jednorazové pochybné akcie,kde sú ešte pochybnejšie nastavené pravidlá.O čo tu naozaj ide,to sa možno niekedy dozvieme.Alebo aj nedozvieme.

Možno by viac pomohol triezvy pohľad a oboznámenie sa s rôznymi štúdiami,ktoré v nejednom prípade preukázali,že aj verejne hanobený diesel je často ekologickejší ako zbožňovaný elektromobil.Mimochodom – skúste si predstaviť,že sa zajtra zobudíte do dňa,v ktorom behá po slovenských cestách stotisíc elektromobilov.Len sa nedivte,prečo držíte v hrsti – sviečku.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Ukrajina, Rusko, vojna, Trek Thunder Kelly

ONLINE: Raketomety HIMARS podľa Kyjeva zasiahli základňu wagnerovcov

15.08.2022 05:55

Raketomety HIMARS od Spojených štátov podľa ukrajinských predstaviteľov zasiahli základňu wagnerovcov, "Putinovej súkromnej armády".

Richard Sulík

Kollár sa za koalíciu hanbí, Matovič chce byť v kresle do volieb, Sulík máva na rozlúčku

15.08.2022 05:45

Pokračovanie štvorkoalície, menšinová vláda, úradnícka vláda alebo predčasné voľby? To všetko je počas súčasnej vládnej krízy na stole.

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8661580x
Priemerná čítanosť článkov: 3598x

Autor blogu