Založ si blog

“Šport” nepotrebujeme !

Zámerne som napísal slovo “šport” v úvodzovkách,pretože dnes nejde o šport,ale kšeft.Nič viac a nič menej.

Dnes sa nevyberajú talenty,ale detičky prominentných rodičov,kde peniaze nahradia talent a tak to aj vyzerá.Kto sa pýta,prečo nás dávno preskočilo Fínsko,odpoveď je ľahká – Fíni hľadajú a vyberajú talenty,a neriešia spoločenský status rodiča,alebo jeho bankové konto.Preto majú v pravidelných výberoch do elitných súťaží desiatky hráčov a my len ticho závidíme,a občas poskočíme od radosti,že sa zase niekto tam dostal (aj keď len do nižšej súťaže alebo na striedačku).A kto sa chce oháňať našimi niekdajšími úspechmi,tie padajú na konto generácie,vyberanej a vychovanej podľa úplne iných pravidiel.

Aký vzťah majú “športovci” ku klubom,ukazuje najlepšie príklad futbalového klubu MŠK Žilina.Hoci im poskytoval klub priam ideálne podmienky pre ich budúcnosť,dali prednosť obsahu vrecka.A kto pozná trochu pozadie športu,určite neverí tomu,že by umreli hladom,ak by nemali svoje príjmy zachované.

Budeme sa (možno) musieť vrátiť k tomu,čo funguje.Hľadaniu a výberu talentov,a ich výchove – v možno skromnejších podmienkach,ale časom určite s lepšími výsledkami.Hľadaniu a výchove tých,ktorí majú k svojmu športu vzťah a nevidia ho len ako ľahšiu možnosť obživy/zbohatnutia.Pretože “šport” súčasného druhu nepotrebujeme.Aj keď je pravdou,že poctivým postojom nezmeníme svet,kde v mene peňazí sa kriví úplne všetko,a tak sa musia do hlavnej súťaže (napríklad) futbalovej ligy majstrov krvopotne prebíjať majstri krajín,aby potom mohli bojovať proti (privilegovaným) podvodníkom,ktorí už roky nevedia,čo je majstrovský titul (ale majú fiktívne peniaze a skorumpovaných funkcionárov na svojej strane).

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

Belarus Election

Lukašenkovi pomáha jeho nevesta. Velebí ho v piesni, že je jedinečný. Ako sa jej odvďačil?

05.03.2024 09:00

Ach, Alexandr, Alexandr, Alexandr, nádej naša i radosť, najlepší z mužov, vo svete taký jediný. Refrén napísala manželka syna bieloruského prezidenta.

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

Biden, Trump

Popletení kandidáti: Biden je pristarý a Trump je nebezpečný (a tiež starý)

05.03.2024 08:00

Donald Trump (77) a Joe Biden (81) sa pravidelne dostávajú do situácii, keď nie je isté, nakoľko sa už hlási ich vek, alebo či sa len pomýlili.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411782x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu