Založ si blog

Terorizmus je dieťa „demokracie“

Hranice nie sú na to,aby sa formálne označilo územie štátu.Majú či skôr mali niekoľko rôznych úloh,medzi ktorými hralo najdôležitejšiu úlohu zabezpečenie štátu pred nežiadúcimi „hosťami“.A tesne v závese bolo inkasovanie poplatkov za dovoz tovaru,čo prospievalo aj štátnej pokladni.

Otázkou je,či sa poučíme na škode iných,alebo budeme potrebovať vlastné škody.Solidarita s utečencami je politická vízia krajín,ktoré zdevastovali Irak,Líbyu,Sýriu,Afganistan či mnoho iných krajín.A nikde nenastal pokoj,nikde nedošlo k vzniku fungujúceho štátu.Ostali občianske vojny,záplavy obetí a množstvo zúfalých ľudí.

Riešenie ? Drahé,bude trvať dlho,ale nech si ho platia tí,ktorí chceli vytvoriť impériá,nad ktorými slnko nezapadne.Slovensko,či presnejšie slovenské špičky môžu urobiť len jedno – v mene bezpečnosti národa a štátu obmedziť vstup do krajiny,obnoviť hraničné kontroly a prestať sa hrať na sprostosť,ktorej ani v bašte „demokracie“ USA – neveria.Napokon,hoci sme ústami Američanov dôležitými a spoľahlivými spojencami,neustále naši občania podliehajú ich kontrolnému mechanizmu pri záujme o vstup/návštevu do krajiny.Až tak veľmi nám neveria,aby sme boli naozaj spojencami a vítanými hosťami (alebo sa chystajú na naše „poďakovanie“ za dobroty,ktoré nám priniesli ?)

Žiadna solidarita s utečencami,spojená s ich prijatím na Slovensku.Kto im chce pomôcť,nech berie na zodpovednosť vrahov,ktorí rozvrátili ich krajiny a zaistí,aby zaplatili škody,ktoré napáchali.A uviedli krajiny do takého stavu,aby sa v nich dalo žiť. A čo na to potrebujeme ?

Na začiatok stačí zbaviť moci proamerických a probruselských kolaborantov,a zveriť riadenie štátu tým,ktorí majú na prvom mieste záujem Slovenska a slovenského národa … a s ostatnými sú ochotní spolupracovať,ale len v prípade,ak je to obojstranne výhodné.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

SR Bratislava Zochova nehoda pochod obete pamiatka BAX

Dlhoročné väzenie, ale aj státisícové odškodné. To podľa právnika Vačoka čaká vinníka nehody zo Zochovej

05.10.2022 20:38

Vinníkovi nehody podľa trestného právnika Petra Vačoka hrozí aj minimálne niekoľko stotisícové odškodné. Podľa neho sa viac ako sprísnení trestov má hovoriť o finančných následkoch pre podobných vinníkov.

královec kaliningrad

Pripojenie Kaliningradu k Česku? Žarty o anexii zaplavili internet

05.10.2022 18:40

Satirické úvahy podporujúce pripojenie ruskej Kaliningradskej oblasti k Česku vyvolali v posledných dňoch na sociálnych sieťach lavínu vtipov.

zdravotníctvo, nemocnica, lekári

Poslanci schválili zvýšenie platov zdravotníkov. Ako si jednotlivé profesie prilepšia? (+tabuľky)

05.10.2022 17:40, aktualizované: 18:14

Schválenou novelou zákona sa zvyšuje základná zložka mzdy zdravotníckeho pracovníka.

nehoda1

Nové zistenia v prípade opitého Dědečka: Pil už počas dňa, cestné pravidlá ignoroval dlhodobo

05.10.2022 17:15

Niekoľko dní po tragédii na bratislavskej zastávke Zochova, kde opitý Dušan Dědeček zrazil a zabil päť študentov, vychádzajú na povrch nové skutočnosti.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8729144x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu