Založ si blog

Odhalila sa slovenská verzia „Berdychovho gangu“ ?

Žiadosť prokurátora o uvalenie väzby na bývalé vedenie policajného zboru je neradostnou správou.Najmä preto,že svojho času sa objavila podobná kauza (asi nie až v takom rozmere),u našich susedov v Česku,kde boli tiež významní policajní funkcionári zaplatení do trestnej činnosti nechvalne známeho gangu D.Berdycha.Vydieranie,lúpeže a vraždy nakoniec skončili odsúdením páchateľov,ale škvrna na povesti polície ostala.

A vo svetle udalostí posledných týždňov sa môže úplne inak javiť aj vražda J.Kuciaka a M.Kušnírovej,kde súdne konanie skončilo (zatiaľ) oslobodením M.Kočnera (ako možného objednávateľa),hoci niektorí vykonávatelia vraždy si už svoje tresty odpykávajú.A objavujú sa aj iné otázky – ak dochádzalo k trestnej činnosti v takom rozsahu,ako dnes naznačuje zatýkanie osôb z prostredia polície,prokuratúry a súdnictva,ako je možné,že iní policajti/prokurátori nekonali ? Pri takom rozsahu trestnej činnosti už sotva môže niekto z tohto prostredia tvrdiť,že nevedel alebo si nevšimol,čo sa deje.

Inou otázkou je,kedy sa začne niečo diať v súvislosti s kauzami bývalého prezidenta v podtatranskom regióne,kde ostalo akosi podozrivo ticho.V jednom prípade sa už verdiktom súdu jasne potvrdilo,že v pozemkových otázkach sa diali nekalé veci a boli do nich zapletení aj ľudia,ktorí obchodovali alebo pracovali s bývalým prezidentom.A kto si pamätá čudné financovanie kampane (vďaka vágnemu zákonu),bude súhlasiť,že aj v týchto veciach treba nájsť pravdu.

Spravodlivosť kľakla na kolená pred vagabundmi už dávno.Otázna je len cena,ktorú za to zaplatíme.Jednu splátku sme už zaplatili v podobe stratených tridsiatich rokov,počas ktorých držali „štát“ v područí mafiáni a politickí vagabundi.Kruté,ale odpad spoločnosti nesedel vo väzniciach,ale naopak vo verejných funkciách … a niektorí sú tam stále.

V každom prípade,posledným zatýkaním sa otvorila aj ďalšia možná verzia udalostí z Veľkej Mače a hlavne ich pozadia.Ak si spomenieme na „zhromaždenie“ pri obhliadke miesta činu a zaisťovaní stôp,musíme si pripomenúť aj niektoré osoby,ktoré tam boli (hoci nemali byť).Vzniká otázka,koho záujmy išli svojou účasťou chrániť ? Kočnera (zatiaľ súdom odmietnutá verzia),alebo skôr vlastné ? Možno sa dočkáme aj zrušenia rozsudku a vrátenia na opätovné prešetrenie.Súdiac podľa množstva zatknutých a obvinených „spevákov“ by to nikoho neprekvapilo.

Ako hlboko sa dá padnúť ? Spoločensky padlo Slovensko na úplné dno.Stačí si spomenúť na odpad,ktorý bol pravidelne prezentovaný v úchylnej relácii s názvom „Smotánka“,ktorá vznikla za čias,keď televíziu viedol (neprávoplatne) odsúdený podvodník,ktorý klamal a kradol všade,kde sa len dalo.Nečudo,že bol nielen členom vládnej koalície,ale našiel aj nasledovníkov – v podobe mafiánskych pohrobkov,ktorí každého poznali,ale nikdy a pri žiadnom darebáctve neboli.A niektorým určite len nešťastnou náhodou prischli falošné tituly,kúpené diplomové práce … a cudzie ukradnuté majetky.

Svine sa nemenia,mení sa ich len maskovanie.Možno sme sa mali učiť aj od bývalého režimu,ktorému už vtedy niektorí tak smrdeli,že ich nechcel ani za straníckych pätolízačov.Súdruhovia asi vedeli,prečo …

Propaganda neoboľševických kreatúr alebo …

04.06.2023

… trápenie krajiny,kde dnes na Slovensku znamenalo u nich pred týždňom,či skôr storočím. A vraj pospolitá Slovač podlieha ruskej propagande,kričia nielen médiá,ale aj neslávne známy plešatý Tarzan Jarko z rodu obyčajných dezolátov.Ako to teda je ? Keby sprostosť v poslednej vláde nekvitla (ešte šťastie,že nemôže nadnášať,lebo ministerku a podpredsedníčku vlády [...]

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

mike pence

Do volebného boja o Biely dom vstúpil republikán Mike Pence

05.06.2023 18:55

Pence pôsobil ako viceprezident Donalda Trumpa, ktorý svoju kandidatúru ohlásil už vlani v novembri.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,420
Celková čítanosť: 9088161x
Priemerná čítanosť článkov: 3755x

Autor blogu