Založ si blog

Keď chce chrániť ľudské práva zakomplexovaný hlupák

… môže to vyzerať ako komédia,ale malo by to byť varovaním.Varovaním,že v spoločnosti je niečo choré a zvrátené,ak môže byť poslancom parlamentu zjavne duševne narušený človek,pre ktorého je nepriateľom každý,kto má nielen iný názor,ale si dovolí tento názor aj verejne prezentovať a obhajovať.

Spoločnosť,v ktorej sa pod falošnou zámienkou snaží niekto (beztrestne) dospieť k obmedzeniu slobody prejavu,smeruje k diktatúre (a môže sa podobať aj fašizmu).Slobodu prejavu zaručuje aj platná ústava.Hoci (ak si máme pravdu povedať),práve ústava bola vytvorená ľuďmi,pre ktorých žiadny zákon a žiadne občianske (ľudské) práva neznamenali vôbec nič,lebo práve ústava a jej vytvorenie bolo pre nich len nástrojom na ceste k moci.

Plamenná výzva,aby oprávnené orgány tvrdo trestali porušovanie súčasných obmedzení v súvislosti so slobodou prejavu a právom na zhromažďovanie je v skutočnosti prejavom zúfalého strachu.Strachu z následkov nezodpovedného konania po prvej vlne pandémie,kde namiesto zodpovednosti sa zachovali politické špičky zbabelo a umožnili voľné cestovanie do krajín,ktoré boli boli zjavne postihnuté pandémiou vo veľkom rozsahu.V záujme zachovania voličskej podpory nezodpovedne ohrozili celý národ.Dnes za to platíme účet,ktorého výšku stále nepoznáme.

Pôsobí smiešne i urážlivo,ak chcú s extrémizmom bojovať – extrémisti.Nedostatok vrodenej inteligencie im bráni v pochopení jednoduchej pravdy,že extrémizmus oblečený v akomkoľvek kabáte bude vždy – extrémizmom.

Vzdelanie nie je dôkazom prirodzenej inteligencie,čo už pochopili mnohí.Žiaľ,do verejných funkcií sa často dostávajú tí,ktorí sa snažia dokazovať inteligenciu vzdelaním (získaným akýmkoľvek spôsobom a prostriedkami) a výsledok je žalostný.Ich verejné vystúpenia obvykle končia výzvami na obmedzenie práv tých,ktorí majú iný názor.

Ak sa niekto opýta,či je núdzový stav odôvodnený,neviem jasne odpovedať.Je však nepochybné,že zodpovední zlyhali,pretože mohli konať skôr,inak a účinnejšie.Keď už urobili v mene politickej podpory chybu uvoľnením cestovania (najmä do Chorvátska),mohli v prvých momentoch,ako začali pribúdať pacienti s pozitívnym testom na Covid-19,izolovať najviac dotknuté regióny.Dočasné uzatvorenie postihnutých častí Kysúc,Oravy či Spiša spojené s otestovaním obyvateľstva v dotknutých regiónoch by bolo oveľa efektívnejším riešením.Opäť však nebola odvaha na takéto riešenie,ktoré by nepochybne bolo lepšie,malo by však dopad na podporu vládnucich politikov.

Nepochybne je to aj o zodpovednosti občanov.A tá tiež kríva,ak sa pozrieme na rôzne inzeráty,zavesené na internete.Akým intelektom asi disponuje inzerent,ktorý v čase zákazu vychádzania hľadá niekoho,kto mu odvezie dve skrine z Ostravy,alebo pôjde na otočku do Zlína,lebo tam potrebuje s niekým stretnutie ?

Možno by sme sa mali konečne zamyslieť a napríklad – neobsadzovať verejné funkcie duševne chorou luzou,alebo sa poučiť zo starého a známeho,že – univerzita je pre všetkých,ale nie pre každého.Pretože pri pohľade na obsadenie verejných funkcií a vyjadrovanie univerzitne vzdelaných ľudí sa natíska jedno riešenie – zrušiť úrady a univerzity,ak majú produkovať a zamestnávať diplomovaných blbcov.Na to ich nepotrebujeme a ak sa niekto pre absenciu diplomu cíti menejcenne,dovoľme mu,nech si sám udelí nejaký predikát – niečo na spôsob šľachtického titulu.Na jednej strane sa ušetria peniaze,na druhej budú všetci (zakomplexovaní) blbci – spokojní.

Propaganda neoboľševických kreatúr alebo …

04.06.2023

… trápenie krajiny,kde dnes na Slovensku znamenalo u nich pred týždňom,či skôr storočím. A vraj pospolitá Slovač podlieha ruskej propagande,kričia nielen médiá,ale aj neslávne známy plešatý Tarzan Jarko z rodu obyčajných dezolátov.Ako to teda je ? Keby sprostosť v poslednej vláde nekvitla (ešte šťastie,že nemôže nadnášať,lebo ministerku a podpredsedníčku vlády [...]

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,420
Celková čítanosť: 9088201x
Priemerná čítanosť článkov: 3755x

Autor blogu