Založ si blog

Ostrov a vrtuľník . .. kto ich bude potrebovať v najbližšej dobe ?

Aktuálnymi kandidátmi na najvyšších priečkach sú dnes určite R.Fico a I.Matovič.Jeden za neuveriteľný rozvrat všetkého,čo symbolizuje slovné spojenie právny štát,druhý za to,ako fatálnym spôsobom zlyhal po prvej vlne pandémie a počas druhej doslova uväznil desaťtisíce ľudí.Ich zásluhou môžu dnes od radosti tancovať aj úplne bezvýznamné politické úkazy pri počutí slov parlamentné voľby.

Je nepísanou zásadou slovenského voliča,že pri sklamaní zo svojho bieleho princa pokojne siahne najbližšie po niekom z opačnej strany,pričom veľmi nad svojou voľbou nepremýšľa.Zažili sme to v roku 1998 pri úspechu podvodníka s dvojnásobnými platmi,opakovalo sa to v roku 2006 pri úspechu budovateľa sociálneho štátu a nakoniec to prišlo v roku 2020 pri úspechu pouličného krikľúňa s víziou nastolenia morálky a poriadku.Niekde sa metódam realizácie jeho vízie hovorí výstižnejšie – diktatúra.

Nálady obyvateľstva však ukazujú aj niečo iné – veľkú nespokojnosť,spojenú s tichým,ale zjavne rozpoznateľným volaním po radikálnych metódach,ako vrátiť štát na cestu,ktorá viedla k naplneniu potrieb obyvateľstva (aspoň tých základných).Pričom mnohí kritici režimu,ktorý je dnes nastolený,si už nekladú pred ústa servítky a volajú po ukončení tejto absurdnosti akýmkoľvek spôsobom.Čo je v myslení slovenského voliča razantná zmena a je nepochybné,že ju zachytili aj politické špičky a tajné služby.Dokonale to ilustruje pridelenie opancierovanej limuzíny premiérovi.Čoho sa tak asi bojí tento ochranca morálky a spravodlivosti ? Vďaky vlastných voličov ? Poznajúc z minulosti uvažovanie egocentrikov podobného typu,veľmi radi kričia a urážajú,ale zároveň sú aj zbabelí.Možno preto prišlo aj pridelenie limuzíny.

A tak sa môže stať,že dvaja najväčší nepriatelia budú mať zhodné núdzové riešenie – vrtuľník a ostrov.Napokon,podľa medializovaných informácií by mali mať na to dostatok prostriedkov.No nedá sa pochybovať,že by za nimi len málokto plakal,pretože obaja majú ešte niečo spoločné – zvrátené videnie práva podľa toho,čo im aktuálne vyhovuje.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9559814x
Priemerná čítanosť článkov: 3910x

Autor blogu