Založ si blog

Ostrov a vrtuľník . .. kto ich bude potrebovať v najbližšej dobe ?

Aktuálnymi kandidátmi na najvyšších priečkach sú dnes určite R.Fico a I.Matovič.Jeden za neuveriteľný rozvrat všetkého,čo symbolizuje slovné spojenie právny štát,druhý za to,ako fatálnym spôsobom zlyhal po prvej vlne pandémie a počas druhej doslova uväznil desaťtisíce ľudí.Ich zásluhou môžu dnes od radosti tancovať aj úplne bezvýznamné politické úkazy pri počutí slov parlamentné voľby.

Je nepísanou zásadou slovenského voliča,že pri sklamaní zo svojho bieleho princa pokojne siahne najbližšie po niekom z opačnej strany,pričom veľmi nad svojou voľbou nepremýšľa.Zažili sme to v roku 1998 pri úspechu podvodníka s dvojnásobnými platmi,opakovalo sa to v roku 2006 pri úspechu budovateľa sociálneho štátu a nakoniec to prišlo v roku 2020 pri úspechu pouličného krikľúňa s víziou nastolenia morálky a poriadku.Niekde sa metódam realizácie jeho vízie hovorí výstižnejšie – diktatúra.

Nálady obyvateľstva však ukazujú aj niečo iné – veľkú nespokojnosť,spojenú s tichým,ale zjavne rozpoznateľným volaním po radikálnych metódach,ako vrátiť štát na cestu,ktorá viedla k naplneniu potrieb obyvateľstva (aspoň tých základných).Pričom mnohí kritici režimu,ktorý je dnes nastolený,si už nekladú pred ústa servítky a volajú po ukončení tejto absurdnosti akýmkoľvek spôsobom.Čo je v myslení slovenského voliča razantná zmena a je nepochybné,že ju zachytili aj politické špičky a tajné služby.Dokonale to ilustruje pridelenie opancierovanej limuzíny premiérovi.Čoho sa tak asi bojí tento ochranca morálky a spravodlivosti ? Vďaky vlastných voličov ? Poznajúc z minulosti uvažovanie egocentrikov podobného typu,veľmi radi kričia a urážajú,ale zároveň sú aj zbabelí.Možno preto prišlo aj pridelenie limuzíny.

A tak sa môže stať,že dvaja najväčší nepriatelia budú mať zhodné núdzové riešenie – vrtuľník a ostrov.Napokon,podľa medializovaných informácií by mali mať na to dostatok prostriedkov.No nedá sa pochybovať,že by za nimi len málokto plakal,pretože obaja majú ešte niečo spoločné – zvrátené videnie práva podľa toho,čo im aktuálne vyhovuje.

Propaganda neoboľševických kreatúr alebo …

04.06.2023

… trápenie krajiny,kde dnes na Slovensku znamenalo u nich pred týždňom,či skôr storočím. A vraj pospolitá Slovač podlieha ruskej propagande,kričia nielen médiá,ale aj neslávne známy plešatý Tarzan Jarko z rodu obyčajných dezolátov.Ako to teda je ? Keby sprostosť v poslednej vláde nekvitla (ešte šťastie,že nemôže nadnášať,lebo ministerku a podpredsedníčku vlády [...]

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Ukrajina Rusko vojna Charkov útok uarus

Moskva spätne vykupuje z Mjanmarska a Indie diely pre tanky a rakety

05.06.2023 22:26

V colných dokladoch sa uvádza, že položky boli „vrátené“ do Ruska, pretože boli chybné.

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,420
Celková čítanosť: 9088218x
Priemerná čítanosť článkov: 3755x

Autor blogu