Diktátorík uvrešťaný . .. po odchode vyvetrať

Asi sa stala najlepšia vec,ktorá mohla.Hoci je zároveň najhoršou,pretože sa k moci dostala smiešna karikatúra Mečiara.Uvrešťané politické decko,ktorému niekto vytrhol hračku z ruky a nevie ani slušne priznať,že to nebola hračka a aj tak nevedelo s ňou nakladať.Tak to chodí medzi ľuďmi,pre ktorých je dôležitejšie mať,než vedieť.

A tak má Slovensko ďalšie prvenstvo – stalo sa prvou krajinou,ktorú vedie uvrešťaný diktátorík,neschopný akejkoľvek sebareflexie.Možno to konečne jeho voliči pochopia.Možno konečne pochopia,prečo sa tak búril proti zákonom,ktoré by zakotvili podmienky pre politické strany a vylúčili z rozhodovania o štáte – rodinné klany.Možno konečne pochopí,prečo mala karikatúra politickej strany dlhé roky len hŕstku členov,pre ktorých prepravu by stačil aj obstarožný trabant.

Dajte mu cumeľ a možno stíchne,povedal by klasik.Nuž,ak má byť tým cumľom riadenie štátu a tyranizovanie národa,je to trochu drahý špás,nie ? Nevadí,pospolitá Slovač znesie všetko. Aj usopleného krikľúňa,ktorý sa zbabelo skrýva za chrbty iných,pretože sa jeho tragikomické vystúpenie blíži ku koncu (a nič na tom nemenia ani jeho mlčiaci zbabelí kumpáni,ktorí si naivne myslia,že na jeho páde postavia svoj príchod k moci).Ináč má naozaj vyberaných priateľov – potkana,tchora a straku pobožnú (ktorá ťažko ochorela,keď sa v jej komore veľa cudzieho objavilo).

Asi verí,že síce žije v smrade,ale teplúčku … na to verili aj iní,a časom im zmrzol úsmev na ksichte … kedysi sa hovorilo,že na Slovensku má aj nejaká marhuľa svojho bieleho koňa.Zlé jazyky dnes hovoria,že sa pomýlila – nebol to kôň,ale – osol.Vrieskajúci spoza plota,aby nikto neveril,že vidí osla,lebo on je v skutočnosti – jednorožec.Čo už,dejinami ľudstva prepáchlo množstvo kravincov,kričiacich – my sme krémeše … našťastie,stačilo po nich dobre vyvetrať.

 

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

Márne čakanie na moralistov

16.01.2026

Naivne sme čakali,źe bardi morálky a mieru,bojovníci proti agresii a imperializmu sa hrdinsky ozvú pri pohľade na dianie vo Venezuele či vyhrážky v spojitosti s Grónskom No treba priznať,konečne sa ukázala holá a nespochybniteľná pravda,že NATO nie je garantom ničoho a už vôbec nie mieru.Ak si niekto kladie otázku,prečo sa desaťročia tiahne spor medzi Tureckom a Gréckom v [...]

Epstein

Nórska polícia vyšetruje bývalého premiéra Jaglanda pre väzby na Epsteina

05.02.2026 22:02

Jagland bol predsedom nórskej vlády v rokoch 1996 až 1997 a neskôr generálnym tajomníkom Rady Európy v rokoch 2009 až 2019.

bartek

Bartek ostro zaútočil na Mikloška. Ten reagoval: „Trápna noc“, opozícia hovorí o hanbe, koalícia tiež žiada ospravedlnenia

05.02.2026 21:55

Prosím vás, vystupujte ďalej, lebo odkedy to robíte, tak ste zo 14 percent klesli na 7, ironicky odkázal Hargaš Bartekovi.

Trump Takaičiová

Trump rozdáva politické požehnania: podporil Takaičiovú a jeho „absolútnu podporu“ má aj Orbán

05.02.2026 19:50

Trump uviedol, že konzervatívna politička naňho urobila silný dojem.

Grazalema, Španielsko, búrka

VIDEO: Neuveriteľný pohľad. Búrka zmenila španielske mesto na Niagarské vodopády

05.02.2026 19:30

Aj na juhu Európy vyčíňa počasie. Cez španielske mesto Grazalema sa prevalila voda a vytvorila vodopády.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,457
Celková čítanosť: 10274141x
Priemerná čítanosť článkov: 4182x

Autor blogu