Založ si blog

Gašparko . . .

Za detských čias by spomenuté slovo padlo na adresu toho,ktorý sa zúfalo snaží o odvolanie z funkcie premiéra.Preto posiela urážky na všetky možné strany a dúfa,že niekto konečne pochopí.

Spomenuté slovo by zrejme kedysi padlo aj na adresu tých,ktorí naivne veria,že chcel niekedy dobre národu.Nie – vždy chcel prospech len pre seba.Kto o tom pochybuje,môže bádať na internete a hlavne si pripomenúť,ako sa nakladalo s financiami za volebný výsledok,akú reálnu podobu má “hnutie”,ktoré založil a koľko ľudí ho rýchlo opustilo.Obvykle sa to dalo vyjadriť slovami – skoro všetci.

A čoskoro to bude mať rovnaký vývoj.S bláznami či zákernými ľuďmi sa spolupracovať nikdy nedalo.A ak áno,tak len nakrátko … a spojenie bolo vždy účelové.Čo na Slovensku platí hlavne v prípade vládnych koalícií,a rôznych politických podvodov – jednou z ukážok sú nezávislí poslanci,zastupujúci neexistujúce subjekty.

Búrka nevôle s hlasovaním “nakazených” o predlžovaní núdzového stavu nemá konca kraja … a pritom je to také jednoduché – však aj v dávnej minulosti ľudstva mocným tohoto sveta nevadilo nič – dokonca ani malomocenstvo …

Stručne povedané,alebo na záver – je úplne jedno,či bude koalícia vedená bláznom/zákerným človekom,alebo ho nahradia zbytky koalície,ktorej predtým bláznovstvo či zákernosť nevadili,lebo mohli byť pri moci.Nikdy to nebude o národe a jeho potrebách.Nikdy to nebude o úcte k národu.Nikdy to nebude o rešpektovaní všetkého,čo symbolizujú slová národ a vlasť.Nikdy to nebude o slušnom a právnom štáte.

Koľko úcty má k národu a vlasti ústavný činiteľ,ktorý vyvesí na verejnom mieste pred sviatkami blahoželanie v štýle “Merry Christmas”,hoci je to na Slovensku ? Skúste si predstaviť,že by americký prezident blahoželal svojmu národu – v čínštine alebo ruštine ?

A ešte niečo – pokojne pohŕdajte kotlebovcami,ale v jednom majú pravdu – Slovensko je v područí ľudí,ktorí nemajú žiadnu úctu k štátu i národu,a verejné funkcie (vrátane ústavných) sú pre nich len výnosným zdrojom obživy … a predajú sa najvyššej ponuke.

Ohýbanie práva je slovenský štandard

26.01.2023

Koľko máš peňazí,toľko máš práv … povedal kedysi v 90.rokoch jeden známy advokát. A hovoril sa aj iný “vtip”,ako prišiel istý obvinený z podvodu za kamarátom právnikom a pýtal sa,čo sa dá robiť.Právnik sa ho opýtal,aká je škoda,ktorú mu dávajú za vinu.Tristotisíc korún,znela odpoveď.Právnik pokrčil plecami a prehodil Tak sa priprav,pôjdeš do [...]

Národ, ktorý na štát nedorástol …

22.01.2023

Samostatnosť je pre slovenský národ železnou guľou na nohe.Pevne prikovanou,nielen pohybu,ale aj mysleniu brániacou. Viete si predstaviť,že by Nemci mlčali pri výroku ůstavneho činiteľa o tom,ako je základným právom voleného funkcionára absolvovať celé volebné obdobie aj napriek tomu,že nie je schopný výkonu svojej funkcie a škodí štátu i národu ? Na Slovensku je [...]

A demokrati túžia po cenzúre …

05.01.2023

… aby zaliati lúčmi pravdy a pochopenia neskončili v kontajneri dejín ako klamári a darebáci. Nič nové,každá elita sa najviac bojí kritikov.O to viac,ak povedia pravdu a odhalia jej “maslo na plešine”. Besný pes z Trnavy útočí na každého,kto mu náhodou príde na myseľ.Nečudo,nikdy nebol iný,akurát armáda mocichtivých túžila po moci za každú cenu a tak bola [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,412
Celková čítanosť: 8892927x
Priemerná čítanosť článkov: 3687x

Autor blogu