Založ si blog

Politický výučný list I. Matoviča – splnil kritériá svojho politického vzoru P. Pašku

Každý konflikt vyvolaný smerom k liberálom zo strany Matoviča končí rovnakým vyjadrením – nikto nemusí mať obavy,koalíciu neopustíme a nespôsobíme pád vlády.Určite to nie je odkaz pre voličov,skôr pre šedé eminencie v pozadí súčasnej koalície.

V záujme udržania moci sa vytratili (nielen) v liberálnom dome aj posledné zbytky sebaúcty.Zotrvávanie v tejto koalícii,riadenej praktikami šmejdov,je urážkou všetkých voličov na Slovensku a dáva im jasný odkaz – nedávajte moc do rúk tým,čo nevedia kontrolovať ani sami seba.

„V totalitných režimoch sa idioti dostávajú k moci intrigami a násilím, v demokracii slobodnou voľbou.“ (Gabriel Laub)

Autor vyššie uvedeného výroku ani netušil,ako sa môžu jeho slová naplniť.A pridajme ešte jeden výrok –

„Ak chceš poznať charakter človeka, daj mu moc.“ (Abraham Lincoln)

Stalo sa.Moc bola daná do rúk človeka,ktorý po nej neustále bažil (aj keď sotva túžil niesť zodpovednosť) a charakter,či skôr jeho absencia sa rýchlo ukázala.Čo u iných kritizoval s volaním po odstúpení/odvolaní (napríklad pri rigoróznej práci A.Danka),vo svojom prípade sa snažil bagatelizovať,alebo zmeniť tému v snahe o odpútanie pozornosti od skutočnosti,že iným vodu káže a sám víno pije.A môže moc veselo držať v rukách aj ďalej,ba dokonca svojimi absurdnými rozhodnutiami ohrozovať aj zdravie a životy ľudí,lebou jeho súputnikov sa prejavuje strach zo straty pozícií a v prípade liberálov aj poslednej šance presvedčiť o odbornom potenciáli.Hoci práve v tejto oblasti dokázali liberáli,že vlastne žiadny potenciál nemajú,keď spustili v školstve akciu „Obuvník“.A nič na tom nemenia ani bežné slaboduché výhovorky politikov,že minister nemusí byť odborník,ak sa obklopí odborníkmi v danej oblasti.Ak sa totiž tejto oblasti nerozumie,ako rozozná,kto je odborník,ktorý návrh je prínosom alebo naopak nezmyslom ? Odborný potenciál liberálov je fatamorgána,ktorou sa majú zakryť skutočné ciele,teda politika v prospech úzkej skupiny voličov – podnikateľov.A práve preto ochotne zahodia aj zbytky sebaúcty pri záplave urážok zo strany premiéra.

Komicky vyznela správa,že polícia prešetruje vyhrážky na adresu premiéra.Možno by mal niekto položiť otázku,kedy začne polícia prešetrovať jeho verejné výroky.Iste,nemožno riskovať,že by sme nemali premiéra …

„Nádherný úsmev politika je zle skrývaný negatívny postoj k vášmu názoru.“ (V.Javorský)

Treba priznať,že u niektorých politikov je úsmev prejavom zákernosti,s ktorou pristupujú k jednaniu s kýmkoľvek.Vlastne by sme sa mali pýtať,aký morálny úpadok je potrebný k vytvoreniu koalície s podliakom,ktorý vo vlastnom záujme dokáže podraziť kohokoľvek,a to aj napriek prísľubu spolupráce.(stačí pripomenúť nahrávanie rozhovorov s partnermi bez ich vedomia,alebo špinavé predvolebné kampane s ohováraním partnerov prostredníctvom letákov do schránok) A možno by sme mali len ticho dúfať,že nie je pravdou konštatovanie o tom,ako sa bezcharakternosťou rovnakí – priťahujú.

„Nesmieme robiť rozdiel medzi politikou a morálkou. Aké má kto mravy, takú robí politiku.“ (T.G.Masaryk)

Paparazzi na Slovensku končia.

08.03.2021

Sledovanie novinárov sa dostalo do trestno-právnej roviny,čo je skvelá správa pre celú spoločnosť. Ak skončí právoplatným odsúdením vinníkov,bude sa môcť optikou konania v tejto veci môcť hľadieť na všetko,čo bude mať znaky sledovania. A teda aj na zásahy novinárov do súkromia iných osôb,ktoré úplne bežne sledovali a fotografovali počas súkromných [...]

Keď ide o moc, na obetiach (demokratom) nezáleží . . .

07.03.2021

Motto súčasnej vládnej koalície,ktorá si môže dovoliť týždňové prázdniny na premýšľanie v čase,keď umierajú denne desiatky a stovky obetí. Kto napriek súčasnému správaniu parlamentných strán bude pri najbližších voľbách uvažovať o ich podpore,asi nebude úplne v poriadku.Ak teda vynecháme záujmové skupiny,ktoré sledujú len stav bankových účtov. Jediným [...]

Sluhovia boľševického politbyra v Bruseli vraždia národy

06.03.2021

Stačí pozorne počúvať a dnes sa odhaľuje celá pravda o pozadí členstva Slovenska v EÚ,zločinnej privatizácii či výpredaji podnikov do rúk zahraničných subjektov,a iných udalostiach,ktorým doteraz mnohí nerozumeli a iní nechceli rozumieť.A niektorí (za judášsky groš) slúžili. Iste,čakať nejaké úprimné vyjadrenia od politika,akým je E.Kukan,nemôžeme [...]

Zabawa w chowanego

Poľského kňaza známeho z dokumentu o zneužívaní maloletých odsúdili na tri roky väzenia

08.03.2021 23:00

Podľa dokumentu kňaz zneužíval mladistvých zhruba štvrťstoročie, a to údajne za tichej ochrany vysokých cirkevných predstaviteľov.

Bate / Guinea /

Séria výbuchov v Rovníkovej Guinei si vyžiadala 98 obetí a 615 zranených

08.03.2021 22:38

Výbuchy nastali v skladoch munície a výbušnín na základni v prístavnom meste Bata, ekonomickom uzle krajiny, a spôsobili devastáciu budov v areáli i nespočetného množstva domov v okolitých štvrtiach.

Kiska / Čaputová /

Čaputová sa stretla s Kiskom. Niektoré výzvy sa podľa nich ani zmenou vlády zatiaľ nenaplnili

08.03.2021 19:20

Nebýva v politike zvykom, že nástupca so svojím predchodcom vo funkcii majú dobré vzťahy aj podobné pohľady na politický vývoj, priblížila prezidentka.

kollár

Podľa Kollára by Matovič a Sulík po odchode z vlády rozpútali peklo v parlamente

08.03.2021 16:51

Odstúpením Igora Matoviča a Richarda Sulíka z funkcií by sa podľa šéfa Sme rodina nič nezmenilo.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,275
Celková čítanosť: 7574921x
Priemerná čítanosť článkov: 3330x

Autor blogu