Založ si blog

Vláda “Obyčajného Teroru” sa zapíše do dejín Slovenska

Vládami teroru prešli rôzne krajiny počas rôznych období.Stačí spomenúť francúzsku revolúciu alebo hrôzovládu Stalina  … obdobia,keď tyrani neváhali zaútočiť ani na vlastný národ.

A Slovensko nemohlo ostať mimo tejto hanebnej kroniky dejín.Dnes máme aj my tyrana,ktorý v mene vlastného záujmu neváha pošliapať všetko a šliapať po všetkých,ktorí si dovolia nesúhlasiť.

Čo u iných zločinom nazýva,u seba s falošnými slzami len omylom označí a ešte falošnejsie hľadá výhovorky.Včera svoju vinu priznal,aby zajtra vo svojej tyranii pokračoval úplne rovnako.Ak nie ešte horšie.Márne pribúdajú obete … márne protestujú tí,ktorí sa svojou prácou osvedčili ako odborníci,on jediný si uzurpuje právo jedinej pravdy.

Tragikomická figúrka tyrana,ktorá sa dostala k moci,aby všetkým ukázala,kde je podstata tej hŕstky verných,bezočivo označenej veľkolepým slovom – HNUTIE

Každý tyran začínal klamstvom.A ak sa dostal k moci,boli jeho klamstvá len zanedbateľným prešľapom na krvavej mape obetí.Aj na Slovensku pribúdajú denne desiatky a niekedy aj stovky obetí.Pribúdajú tisíce nakazených … a mnohí z nich sa previnili len tým,že naivne naleteli sľubom tyrana (a iní sa ani tým neprevinili).Kto nie je chorý alebo mŕtvy,možno teraz trie biedu s psotou,aby si mohol tyran nafukovať svoje nekonečné ego.

Ten tyran,ktorý kričal o zodpovednosti (ale otvoril hranice v čase,keď bolo Slovensko ostrovom pokoja) … ten tyran,ktorý volal po sviatkoch v úzkom kruhu rodiny (ale vyňal z toho oligarchov,aby mohli zachovať svoje príjmy)

Ten tyran,ktorý hovorí o dobrovoľnosti,ale kto sa “dobrovoľne” nezúčastní,stane sa väzňom jeho tyranie a klesne ešte hlbšie do biedy,lebo si dovolil veriť tým,ktorí svoje stanovisko prácou i dôkazmi podporili,a vzoprel sa – tyranovi.

A tak sa stávajú aktuálne slová jedného velikána našich dejín …

A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu,
kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu;
a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. (S.Chalupka)

 

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9460952x
Priemerná čítanosť článkov: 3870x

Autor blogu