Založ si blog

15 minút slávy I. Matoviča utopených v mori mŕtvych obetí jeho neschopnosti

Členovia koalície pod vedením I.Matoviča nie sú obeťami,ale spoluvinníkmi toho,čo sa na Slovensku udialo v rámci pandémie.

Vedeli presne,kto je Matovič.Za dlhé roky,čo sa pohyboval v slovenskej politike,bol známy vulgárnym vystupovaním voči oponentom a agresívnymi reakciami voči kritikom.Jeho hnutie bolo tolerované len vďaka liknavosti štátnych orgánov,pretože ani okrajovo nespĺňalo požiadavky,kladené zákonom na politické strany.Bývalí členovia upozornili aj na to,že štátne príspevky vyplývajúce z volebného výsledku sú mimo akejkoľvek kontroly,a jediným rozhodujúcim faktorom bol – záujem či názor predsedu.Zlatým klincom fungovania hnutia bolo známe vystúpenie V.Remišovej,ktorá sa pri otázke na počet členov hnutia zamotala vo vlastných slovách … a nakoniec hnutie opustila.

Napriek všetkému s ním koalíciu vytvorili.S cieľom pretvorenia Slovenska na právny štát.A účastníkmi tejto misie mali byť ľudia s pochybnou minulosťou z 90.rokov (čiže kontaktmi na mafiu,alebo blízkymi vzťahmi),pochybným vzdelaním,či podozriví z rôznych daňových alebo iných deliktov.V každej krajine by podobná koalícia nemala žiadnu šancu,aby vôbec vznikla a mnohí jej členovia by sa neocitli vo verejnom živote ani omylom.A ak predsa,stáli by pred súdmi a vysvetľovali rôzne čudesnosti.

Sme však na Slovensku.V štáte,kde nie je nič nemožné a určité skupiny ľudí zažijú zázrak skôr,než si naň pomyslia.

A tak sa pomaly,ale isto blížime k číslu desaťtisíc v stĺpčeku obetí pandémie na životoch.Mesiace sú vinou neschopnosti vlády,no najmä jej premiéra,občania Slovenska v domácom väzení,mnohí ostali bez príjmov,iní stoja na vratkej hrane priepasti biedy,mnohí skrachovali a iných krach čaká.A v tejto situácii sa členovia vlády zmohli na – prázdne reči a zvrhlosti v štýle náboženských fanatikov,kde jeden pretlačil do zákona spoplatnenie interrupcií u žien nad 40 rokov,a druhý sa dokonca vrátil do temného stredoveku a pripravuje zákon,podľa ktorého je dôležité pracovať a zvrhlé niečo vlastniť.Už len chýba známy zvrhlý výrok cirkvi – peklo na Zemi a po smrti v nebi.

Zlatým klincom absurdnosti doby,ktorú žijeme,je návrh,aby sa novým premiérom stal autor druhého nápadu.Je však celkom pochopiteľný.Ide o zachovanie moci,pretože desivé štatistiky posledných mesiacov museli presvedčiť aj najhlúpejšieho voliča,že členovia tejto koalície sa už nikdy nesmú dostať do verejných funkcií.A mnohí by sa mali skôr ocitnúť pred vyšetrovateľmi a súdmi,niesť zodpovednosť za peklo,ktoré v súčasnosti na Slovensku vládne.Zaslúžia si to ?

Spomeňte si na obete pandémie.Správy o ľuďoch,ktorých „liečili“ lekári cez telefón,aby sa náhodou nenakazili.Kde skončila ich prísaha ? Spomeňte si na mesiace,keď premiér vulgárne a bez dôkazov obviňoval svojich partnerov,a tí mlčali,hoci poznali pravdu.A sami priznali,že ich najdôležitejším cieľom je – zachovanie vlády aktuálnej koalície.Ani jeden sa nedokázal postaviť a povedať – nebláznite,veď ide o životy ľudí … občanov Slovenska … ktorí nás živia a dali nám dôveru.

Dali premiérovi pätnásť minút slávy a mysleli len na seba.

Premýšľajte a spomeňte si na zástupy obetí,stojacich pred Vami a kladúcich otázku – čo a komu sme spravili,že sme si vyslúžili taký hanebný a bolestivý koniec života ? Premýšľajte … a rozhodnite tak,aby ste sa raz nemuseli hanbiť pred budúcimi generáciami.Spomeňte si na Černobyľ,kde vás vaša vláda klamala hodiny a dni,že je všetko v poriadku a zaplatili ste to v podobe rastúceho počtu ľudí s rakovinou,medzi ktorými sa mnohí nedožili ani päťdesiatky.Chcete,aby sa história opakovala a vinníci sa opäť vyhli zodpovednosti ? Práca politika má hodnotu zodpovedajúcu jeho úcte voči voličovi.Akú hodnotu má práca členov aktuálnej koalície ?

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8718488x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu