Založ si blog

Jedinečná šanca prezidentky, aby ukázala rebríček svojich hodnôt . . .

Zvedavo som čakal,čím podmieni Matovič svoj odchod z kresla premiéra.Na rozdiel od naivných som nečakal,že by objavil zbytky charakteru a potichu odišiel do nenávratna.

Politická kultúra a zodpovednosť sa nenosia na Slovensku,na rozdiel od krajín,ktoré prezentujú ako svoje vzory slovenské politické špičky,kým sa sami nemajú riadiť ich príkladom.A Matovič nie je výnimkou.Charakter a morálku žiada len od iných.

V každom prípade je jeho postoj užitočný pre orientáciu voliča.Ak ostatné strany koalície prijmú hanebný návrh premiéra,mal by mať volič úplne jasno v tom,koho v žiadnom prípade nevoliť.

A dovolím si ešte niečo pripomenúť.Svojho času predstavitelia súčasnej koalície tvrdili,že odstúpenie premiéra nie je dôvod na rekonštrukciu vlády,ale naopak – na predčasné voľby.

Článok 116 ods.5 Ústavy SR hovorí,že

Ak demisiu podá predseda vlády, demisiu podá celá vláda.

Demisiou vlády dostane najlepšiu kartu prezidentka Z.Čaputová.A bude mať možnosť ukázať,aké sú jej priority – či sú to zdravie a životy slovenského národa,alebo sebecké záujmy politických strán,ktoré nedokázali nič zodpovedné urobiť ani vtedy,keď denne umierali stovky ľudí.

A aký je politický odkaz I.Matoviča ?  Dal by sa zhrnúť konštatovaním – ak nie on,tak nikto.Odkaz voliča by mal znieť tiež jasne – radšej nikto,než samozvaný spasiteľ. (s fľakatým štítom)

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8718676x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu