Založ si blog

Hľadanie pravdy (alebo pravda) sa nenosí

Súhlasím s názorom niekoho iného,ale poviem to inak – pravda je najdrahšia komodita.

Drahá pre tých,čo sa do nej navlečú a ešte drahšia pre tých,čo sa chcú s ňou stotožniť.A na Slovensku je už tradíciou poklonkovanie mocným a úctivé sklonenie pred všetkým,čo je navlečené do luxusného hávu.A teda aj pred klamstvom.

Bedár  sa pravdy bojí preto,že definitívne potvrdzuje jeho postavenie v spoločnosti.A boháč sa jej obáva preto,lebo jej odhalením môže prísť o svoje postavenie v spoločnosti.

Výsledok je žalostný – bedár sa uctievaním klamstva udržiava v biede a boháč má ešte viac.

Nie je nič zúfalejšie,ako bedár tvrdiaci,že ak nebude slúžiť zadarmo,bude na tom ešte horšie.Nehovoriac o osobitnej skupine bedárov,ktorí slúžia zadarmo,aby niekto mal záujem o ich služby (a preto si nejakú “kukuricu” ukradnú v poli,aby mali čo jesť a mohli ďalej slúžiť zadarmo).A pokiaľ im niekto ukáže,že sú nielen sprostí,ale môžu skončiť aj v base,hľadajú palicu a kričia – zmizni,my vieme,čo robíme.

Slovač si už dávno prestala vážiť akúkoľvek hodnotu – zdravie,život či rodinu.Ak si to váži,tak len verbálne.Sebaúcta je takmer na nulovej úrovni.Slovo vlasť stratilo význam a nahradilo ho niečo,čo nemá tváre ani mena.Ale všetci sa úctivo poklonia,pretože v ich očiach

… aj ligotavé NIČ je niečo úžasné,čo si zaslúži poklonu.Nečudo,že Slovač žije dnes ako v časoch,keď o jej práve na sebaurčenie hovorili národovci.A nečudo,že sa dnes nemo prizerá,ako im mnohí nadávajú do antisemitov.

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kandidát na prezidenta Róbert Švec

VIDEO: Predstavujeme prezidentských kandidátov 2024: Róbert Švec

05.03.2024 07:30

O post prezidenta Slovenskej republiky vo voľbách v roku 2024 sa uchádza 11 ľudí.

Benny Ganc

Harrisová vyjadrila na stretnutí s Gancom hlboké znepokojenie zo situácie v Gaze

05.03.2024 07:20

Izrael vyzvala, aby do palestínskej enklávy vpustil viac dodávok humanitárnej pomoci.

Trump

Trump zvíťazil v republikánskom zhromaždení v Severnej Dakote

05.03.2024 06:17

Bez problémov tam porazil svoju hlavnú rivalku, bývalú veľvyslankyňa USA pri OSN, Nikki Haleyovú a posilnil si pozíciu pred tzv. super utorkom.

obezita, prejedanie, tlstý muž

Obezita a nadváha zabíjajú na Slovensku tisícky ľudí ročne. Experti však prinášajú pozitívne správy

05.03.2024 06:05

Obezita ohrozuje pečeň rovnako ako alkohol, upozorňujú odborníci.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411649x
Priemerná čítanosť článkov: 3852x

Autor blogu