Založ si blog

Hľadanie pravdy (alebo pravda) sa nenosí

Súhlasím s názorom niekoho iného,ale poviem to inak – pravda je najdrahšia komodita.

Drahá pre tých,čo sa do nej navlečú a ešte drahšia pre tých,čo sa chcú s ňou stotožniť.A na Slovensku je už tradíciou poklonkovanie mocným a úctivé sklonenie pred všetkým,čo je navlečené do luxusného hávu.A teda aj pred klamstvom.

Bedár  sa pravdy bojí preto,že definitívne potvrdzuje jeho postavenie v spoločnosti.A boháč sa jej obáva preto,lebo jej odhalením môže prísť o svoje postavenie v spoločnosti.

Výsledok je žalostný – bedár sa uctievaním klamstva udržiava v biede a boháč má ešte viac.

Nie je nič zúfalejšie,ako bedár tvrdiaci,že ak nebude slúžiť zadarmo,bude na tom ešte horšie.Nehovoriac o osobitnej skupine bedárov,ktorí slúžia zadarmo,aby niekto mal záujem o ich služby (a preto si nejakú “kukuricu” ukradnú v poli,aby mali čo jesť a mohli ďalej slúžiť zadarmo).A pokiaľ im niekto ukáže,že sú nielen sprostí,ale môžu skončiť aj v base,hľadajú palicu a kričia – zmizni,my vieme,čo robíme.

Slovač si už dávno prestala vážiť akúkoľvek hodnotu – zdravie,život či rodinu.Ak si to váži,tak len verbálne.Sebaúcta je takmer na nulovej úrovni.Slovo vlasť stratilo význam a nahradilo ho niečo,čo nemá tváre ani mena.Ale všetci sa úctivo poklonia,pretože v ich očiach

… aj ligotavé NIČ je niečo úžasné,čo si zaslúži poklonu.Nečudo,že Slovač žije dnes ako v časoch,keď o jej práve na sebaurčenie hovorili národovci.A nečudo,že sa dnes nemo prizerá,ako im mnohí nadávajú do antisemitov.

 

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

Ľupták

Muž, ktorý napadol poslanca Ľuptáka, čelí obvineniu. Vyšetrovateľ žiada väzbu

19.07.2024 18:54, aktualizované: 19:22

Poslanec utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9559061x
Priemerná čítanosť článkov: 3910x

Autor blogu