Založ si blog

Strach

Najvyšším predstaviteľom krajiny sa dá stať dvoma spôsobmi.Prvým a lepším znamená byť osobnosťou,ktorej dá väčšina svoju podporu pre jej minulý život a akceptovanie dosiahnutých úspechov,spôsobu vystupovania a názorov.Druhý spôsob je byť marketingovým produktom,teda vybratou „osobou“ okolo ktorej sa postaví nejaký príbeh.

Úspech pre tých prvých nie je obvykle problémom.Dokážu sa vžiť do pozície,ktorú získali a vystupovať v štýle,ktorý danú pozíciu sprevádza (alebo symbolizuje).V prípade tých druhých to také jednoduché nie je.Niektorí dokážu zvládnuť lesk reflektorov a naučiť sa,iní nie.Obvykle však druhá skupina svoje nadobudnuté postavenie nezvládne.Rozumnejší si nájdu niekoho,kto im dokáže ukázať smer.Naivnejší si myslia,že všetko zakryjú milým úsmevom,a veci budú tak,ako majú byť.No nebudú a obvykle to pochopia neskoro.

Kam patrí slovenská prezidentka,nie je ťažké pochopiť.Ak by bola osobnosťou,dokázala by rozhodovať nestranne a bez ohľadu na to,komu sa svojím postojom znepáči.Ak by bola osobnosťou,bolo by jej úplne jedno,či sa presadí aj vo výbere pre ďalšie funkčné obdobie.Ak by bola osobnosťou,vedela by o nepodstatnosti dĺžky výkonu mandátu,ale dôležitosti toho,akú spomienku zanechá v národe.Pretože priazeň politikov je možno dôležitá pre znovuzvolenie,ale úplne bezvýznamná pre pero,ktorým sa píšu dejiny.Pero dejín býva obvykle nemilosrdné.

Strach je príčinou zlých rozhodnutí.Ľudia rozhodujúci pod tlakom,sa v strachu o svoje postavenie a priazeň niektorých vo svojom okolí,rozhodujú často krátkozrako a nezmyselne.

Prezident sa nemôže chovať ako politik strany,z ktorej prišiel a rozhodovať,ako by sa nachádzal v politickom súboji s oponentmi.Mal by stáť nad vecou a hľadať najlepšie riešenie.Riešenie,ktoré sa určite niekomu nebude páčiť a s istotou sa často nebude páčiť tým,v ktorých radoch sa kedysi nachádzal.Pretože oni vždy čakajú,že dostanú ten svoj „desiatok“ automaticky.

Z.Čaputová sa bojí viac nespokojnosti tých,z ktorých radov vyšla,ako nespokojnosti národa.A tak spochybní právo národa na vyjadrenie názoru,spochybní právo národa na odvolanie ľudí,ktorí nemajú odborné a ľudské schopnosti na riadenie štátu.Právo zveriť riadenie štátu je zároveň aj právom odňať túto právomoc,ak jej nositeľ svoju funkciu nezvláda,alebo ju dokonca zneužíva.A dané právo má volič.Presne rovnaké,ako právo zamestnávateľa ukončiť vzťah so zamestnancom,ktorý na výkon svojich povinností nestačí.

A preto sú výsledkom vystúpení prezidentky k zásadným otázkam rôzne,niekedy doslova absurdné tvrdenia,či odvolania sa na kolektív „bezmenných“ poradcov.Kto nepochybuje o odbornosti poradcov,nemá žiadny problém ich menovať.

V dané chvíli nemôže byť ani problémom zvolanie „okrúhleho“ stola,kde sa všetky rozpory môžu vyjasniť (alebo si aspoň hlava štátu urobí názor,či skôr upresní).Ak sa však niekto zúfalo ponáhľa s nejakým aktom,ktorý môže mať fatálny dopad na celý štát a národ,pričom otvorene ignoruje akékoľvek pripomienky (a ignorovať pripomienky dohľadu nad zákonnosťou,čiže generálnej prokuratúry,je naozaj zvláštne),vyvoláva to oprávnene dojem,že daný predstaviteľ štátu má strach.Nie však z národa,nie z pošramotenia vlastného obrazu,ale niečoho úplne iného.

Kto sa pozorne pozrie na aktuálny stav spoločnosti,je všetkým možným,len nie je núdzovým.A nebol takým už pred sviatkami.Bolo totiž jasné,že pravidlá sa nastavia tak,aby zaistili zachovanie príjmov vybranej skupine oligarchov.Jediným dôvodom na udržanie núdzového stavu je strach.Strach z nespokojnosti občana a voliča,strach z jej otvorených prejavov.Strach z nespokojnosti občana,absurdne šikanovaného ľuďmi s falošnými akademickými titulmi,či ľuďmi opitými vlastnou mocou spojenou s funkciou,alebo ľuďmi,ktorí už pochopili,že im zvoní politický umieráčik.Sprostých je škoda spomínať,pretože žiadna vláda a parlament ich nemali toľko,ako tie súčasné.Sprostý žije v blahej viere,že všetci sú ako on,alebo ešte horšie.

Vysvedčenie politika či prezidenta vystavujú história a národ.V krátkych dejinách samostatného Slovenska končili politici a prezidenti dvoma spôsobmi.V lepšom prípade zvesili ich obrazy,odložili niekde do skladu.V horšom prípade skončili pred súdmi,kde nerozhodoval zákon,ale emócie.A rozhodovanie pod vplyvom emócií nemá nič spoločné so spravodlivosťou.

Krikľavou ukážkou absurdnosti súčasného stavu spoločnosti na Slovensku je pobúrenie nad kusom plechovej tabule,a naopak horlivá obhajoba politického aktu,ktorým sa stane zo Slovenska vazalský štát.Otázkou je,prečo obhajcovia daného politického aktu kritizujú svojho odsúdeného predchodcu,keď robia úplne to isté.Majú strach ?

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8652000x
Priemerná čítanosť článkov: 3595x

Autor blogu