Založ si blog

Na našich spojencov sa dá “spoľahnúť”

Však také Poľsko podpísalo v roku 1934 pakt s Hitlerom,aby jeho jedným výsledkom bola (slovenským národom) vytúžená poľsko-maďarská hranica

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Německo-polský_pakt_o_neútočen%C3%AD

A pre udržanie mieru v Európe (až na pár mesiacov) darovali Londýn a Paríž v rámci Mníchovskej dohody 1938 časti územia Československa (svojho spojenca) Hitlerovi,aby sa potom prizerali,ako zničil celý štát a rozdelil ho na protektorát Čechy-Morava a bábkový slovenský štát.


O úcte našich “spojencov” k nám svedčí aj fakt,že ocenili boj československých vojakov v rámci bitiek o Britániu tak,že si nechali zaplatiť ich výcvik a výzbroj.Len pre ilustráciu,od Poľska nič podobné nežiadali.

Klenotom nášho spojeneckého vzťahu boli rokovania Londýna-Paríža-Washingtonu-Moskvy o povojnovom usporiadaní Euròpy v rokoch 1944-45,v rámci ktorých nás “spojenci” vytrhli z pažeráka Hitlera,aby nás následne hodili do pažeráka – Stalinovi.

A neskôr sa po vojne divili,prečo ľudia z toľkokrát zradeného štátu freneticky tlieskali rôznym absurdným politickým procesom.

Na našich spojencov sa dá naozaj spoľahnúť.Napríklad v rokoch 1953 (NDR) a 1956 (Maďarsko) vyprovokovali ľudové povstania proti vládnucej moci s prísľubom pomoci,aby sa neskôr prizerali,ako boli utopené … v krvi.

A spojenci (tentoraz z radov Varšavskej zmluvy) sa nezapreli ani v auguste 1968.Prišli nás “pozrieť” s dymiacou zbraňou v hrsti a niektorí (iste len omylom) zabudli odísť.Ale tiež sa tam hovorilo niečo o dočasnosti (ako dnes pri vazalskej zmluve s USA).A tiež sa tam čosi hovorilo o pomoci členských krajín paktu pred možnou hrozbou (ktorú tiež akosi nevidel nikto,okrem “spojencov” a im oddaných prisluhovačov)

Niet nad úprimné priateľstvo a spojenectvo.Vo vzťahu k Bielemu domu by vedel čosi o tom povedať aj niekdajší iracký diktátor S.Husajn.


O charaktere americkej politiky svedčí aj neslávne známa aféra Irán – Contras.https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Aféra_Írán-Contras

Každý je dobrý,pokiaľ poslúži správnemu cieľu.Motto americkej politiky,ktorej predstavitelia s obľubou bojujú do posledného vojaka (vazalskej krajiny) A najlepšie na cudzom území.

Ako by asi skončil americký prezident,ak by vlastnému národu ponúkol rovnako hanebnú zmluvu,aká je predkladaná slovenskému národu ?

Goebbelsovia dnešnej doby idú v šľapajách svojho predchodcu a kričia o nebezpečnom Rusku.Kričia o hanebnom pohybe ruských vojsk (na ruskom území),a horlivo žiadajú,aby sa ich vojská mohli rozostaviť (na cudzom území).

Kričia,že nie je podstatný obsah zmlúv (ale len to,čo Vám povedia).Užitoční idioti s falošnými akademickými titulmi sa Vás snažia presvedčiť,že text o dočasnom užívaní majetku v súkromnom vlastníctve (bez nároku na náhradu) je len akýmsi slovným zvratom,ktorého sa netreba báť.Prečo ?

Veria,že urobia idiotov … z Vás.A správna otázka nemá byť “Prečo” … ale skôr “Za koľko” predali štát a národ.

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Viktor Janukovyč

Súd nariadil zatknúť exprezidenta Janukovyča obvineného z vlastizrady

23.05.2022 21:06

Ukrajinský exprezident sa mal vlastizrady dopustiť, keď v roku 2010 podpísal s Ruskom dohodu o predĺžení pobytu ruskej Čiernomorskej flotily v prístave Sevastopol na Kryme.

Očkovanie detí

Pfizer tvrdí, že tri dávky vakcíny poskytujú deťom do päť rokov silnú ochranu

23.05.2022 19:11

Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv plánuje v nadchádzajúcich týždňoch zvážiť schválenie vakcín proti koronavírusu pre najmladšie deti.

dieťa, mlieko, dojčenie

USA čelia nedostatku mlieka pre dojčatá. Pomoc prišla z Európy

23.05.2022 18:39

Prvú z viacerých dodávok dopravila americká armáda.

Minister financií Igor Matovič.

Via iuris vyzýva politikov, aby rešpektovali základné princípy právneho štátu

23.05.2022 17:57

Pripomína to v súvislosti s protiinflačnými zákonmi z dielne ministra financií Matoviča, keďže sú prijímané v skrátenom legislatívnom konaní.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8522793x
Priemerná čítanosť článkov: 3541x

Autor blogu