Založ si blog

Kolónia “Slovensko” vládu nepotrebuje

Keď sa podriaďuje potrebám a želaniam iných.Záujmy národa a štátu sú kdesi na konci,ak ostanú čas a peniaze

Jednoduchá logika hovorí,ak sa nedajú využiť slovenské migy na obranu Slovenska,sotva ich použije Ukrajina.Alebo je to prvé tvrdenie klamstvo a potom by jeho autora z ministerstva obrany mal niekto (zákonne) riešiť.

Rovnaká logika hovorí,ak sa postavíte v akomkoľvek konflikte na niektorú stranu,stanete sa nepriateľom tej druhej.A to platí aj v prípade,ak “len” dodávate zbrane.Reakcia nepriateľskej strany je vždy nepredvídateľná.Môže si povedať,že ten “fľak” na mape Európy nestojí za pozornosť,ale nemusí.Stručne – vkladom iniciatívnych (vládnych a ústavných) blbcov do lotérie je osud národa (a teda aj našich rodín).

Páni,na Ukrajine sa bijú,choďte sa biť aj vy.Možno by to povedal Ľudovít XIV.,ale dnes nemáme 17.storočie

Nenávisť či skôr odpor Poliakov k Rusom alebo opačne,nevznikli na začiatku 2.svetovej vojny a ich korene nie sú v katynskom lese.Ťahajú sa stáročia a krv na rukách majú obe strany.Tak,ako svojho času delili Poľsko Stalin s Hitlerom,chceli predtým mať Poliaci spoločnú hranicu s Maďarskom alebo oveľa skôr sa snažili ovládnuť Moskvu pred nástupom Romanovcov a dosadiť vlastného “cára”.A o čosi neskôr sa poľsko-litovská únia niekoľkokrát delila,až nakoniec zanikla.

Keď sme boli deti,robili sa zbierky na rôzne “humanitné” ciele.Kde skončili,nikto nevedel.Isté je,že medzi podporou imperiálnych ambícií Sojuzu a Bielej chatrče nie je žiadny rozdiel.Vždy trpia nevinní.

Kto čakal,že krymská alternatíva kubánskej krízy bude Kremľom prehliadnutá alebo dokonca ignorovaná – je idiot a patrí na psychiatriu.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Ruské útoky na energetiku majú Ukrajinu 'demilitarizovať'. Putin chce brániť Kyjevu vyrábať zbrane

13.04.2024 07:25, aktualizované: 07:35

Ruské útoky na energetické zariadenia na Ukrajine majú za cieľ obmedziť schopnosť Kyjeva vyrábať zbrane, pripustil Putin.

Hizballáh, Sayyed Hassan Nasrallah, Blízky východ

Nechoďte na Blízky východ, varujú západné štáty svojich občanov. Situácia je výbušná

13.04.2024 06:55

Hrozba vojenskej eskalácie medzi Iránom a Izraelom rastie. Veľa štátov neodporúča svojim občanom cestu do rizikovej oblasti.

Pápež František

Pápež: Pre vojnu v Pásme Gazy veľmi trpím

13.04.2024 06:18

Vo svojom posolstve, ktoré zverejnil Vatikán, spomenul aj "vojnou zmietanú Sýriu, Libanon a celý Blízky východ".

special podcast pocuvajte Pravdu novy jzbt6t

Prichádza trest za zvolenie Pellegriniho, alebo stret s realitou? V určitých oblastiach sa jej nevyhneme

13.04.2024 06:05

Naplnia sa obavy Danka a Pellegrini sa stane novým Kováčom? Skôr to bude iný z bývalých prezidentov, tvrdia komentátori Pravdy.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9448416x
Priemerná čítanosť článkov: 3864x

Autor blogu