Založ si blog

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy.

Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne veril v slabosť červenej armády.Ako by to asi dopadlo,ak by do velenia nezasahoval Stalin ? Možno by dnes Poľsko vôbec neexistovalo.Realitou bol však zázrak na Visle,a tisíce zajatcov,ktoré zomierali v poľských lágroch na hlad a choroby.No pripomína sa len Katyň.Nečudo … čo sa nehodí,prečiarknite.

Pakt Molotov-Ribbentrop bol podpísaný ako posledný.Kto podpísal prvý ? Poľsko v roku 1934 (známy aj pod označením pakt Pilsudski-Hitler),kde medzi ciele Varšavy patrilo o.i.obnovenie vplyvu na územiach bývalej poľsko-litovskej únie a potichu aj vznik poľsko-maďarskej hranice.Ešte ani neuschol atrament na dohode a poľský minister zahraničia oznamoval ukončenie akýchkoľvek záväzkov voči Československu.Kto čím bojuje,tým aj padne.Uplynulo pár rokov a Poľsko bolo minulosťou.

Ačohentizmus … moderný výraz titulovaných kreténov.Tlieskajú pri hľadaní a súdení storočných dedkov za zločiny z čias druhej svetovej vojny,hoci si tí niekedy ani nepamätajú vlastné pohlavie.

A na druhej strane opľúvajú každého,kto volá po jednotnom metri pri posudzovaní zločinov a žiada,aby boli potrestaní zločinci,ktorí nariadili agresie voči Iraku a Afganistanu.A kričia,že to bolo dávno,až pred dvadsiatimi rokmi.Možno by sme tu mohli vymyslieť iný,nový výraz – ačodebilizmus.A zamyslieť sa nad spoločnosťou,kde sú najpopulárnejším odborom medzinárodné vzťahy a produkujú univerzitne titulovaných skladníkov a pokladníkov.Tak sa vyvíja spoločnosť,kde je zdrap papiera dôležitejší,ako reálne uplatnenie.Čuduj sa svete,aj absolventi daného odboru akosi ovládajú len tú časť dejín,ktorá sa hodí aktuálnej moci (alebo skôr sebastredným trubkám pri nej).

Demokracia ? Skôr … kleptokracia s blbcami pri kormidle.

Propaganda neoboľševických kreatúr alebo …

04.06.2023

… trápenie krajiny,kde dnes na Slovensku znamenalo u nich pred týždňom,či skôr storočím. A vraj pospolitá Slovač podlieha ruskej propagande,kričia nielen médiá,ale aj neslávne známy plešatý Tarzan Jarko z rodu obyčajných dezolátov.Ako to teda je ? Keby sprostosť v poslednej vláde nekvitla (ešte šťastie,že nemôže nadnášať,lebo ministerku a podpredsedníčku vlády [...]

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Keď skáčeš z mosta, poriadne vrieskaj …

30.03.2023

A predtým prestri na doskočisko plachtu,nech nemusia po tebe upratovať ten svinčík … V roku 2020 skákali z mosta voliči dosluhujúcej koalície,žiaľ vrieskali príliš potichu a tak skočili na hlavu národa.Následky sú fatálne – vyše dvadsaťtisíc obetí pandémie,priama účasť v konflikte Rusko-Ukrajina (ak niekto nechápe dôvody,nech skúsi pomoc psychiatra),a príchod [...]

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

mike pence

Do volebného boja o Biely dom vstúpil republikán Mike Pence

05.06.2023 18:55

Pence pôsobil ako viceprezident Donalda Trumpa, ktorý svoju kandidatúru ohlásil už vlani v novembri.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,420
Celková čítanosť: 9088149x
Priemerná čítanosť článkov: 3755x

Autor blogu