Založ si blog

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy.

Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne veril v slabosť červenej armády.Ako by to asi dopadlo,ak by do velenia nezasahoval Stalin ? Možno by dnes Poľsko vôbec neexistovalo.Realitou bol však zázrak na Visle,a tisíce zajatcov,ktoré zomierali v poľských lágroch na hlad a choroby.No pripomína sa len Katyň.Nečudo … čo sa nehodí,prečiarknite.

Pakt Molotov-Ribbentrop bol podpísaný ako posledný.Kto podpísal prvý ? Poľsko v roku 1934 (známy aj pod označením pakt Pilsudski-Hitler),kde medzi ciele Varšavy patrilo o.i.obnovenie vplyvu na územiach bývalej poľsko-litovskej únie a potichu aj vznik poľsko-maďarskej hranice.Ešte ani neuschol atrament na dohode a poľský minister zahraničia oznamoval ukončenie akýchkoľvek záväzkov voči Československu.Kto čím bojuje,tým aj padne.Uplynulo pár rokov a Poľsko bolo minulosťou.

Ačohentizmus … moderný výraz titulovaných kreténov.Tlieskajú pri hľadaní a súdení storočných dedkov za zločiny z čias druhej svetovej vojny,hoci si tí niekedy ani nepamätajú vlastné pohlavie.

A na druhej strane opľúvajú každého,kto volá po jednotnom metri pri posudzovaní zločinov a žiada,aby boli potrestaní zločinci,ktorí nariadili agresie voči Iraku a Afganistanu.A kričia,že to bolo dávno,až pred dvadsiatimi rokmi.Možno by sme tu mohli vymyslieť iný,nový výraz – ačodebilizmus.A zamyslieť sa nad spoločnosťou,kde sú najpopulárnejším odborom medzinárodné vzťahy a produkujú univerzitne titulovaných skladníkov a pokladníkov.Tak sa vyvíja spoločnosť,kde je zdrap papiera dôležitejší,ako reálne uplatnenie.Čuduj sa svete,aj absolventi daného odboru akosi ovládajú len tú časť dejín,ktorá sa hodí aktuálnej moci (alebo skôr sebastredným trubkám pri nej).

Demokracia ? Skôr … kleptokracia s blbcami pri kormidle.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Izrael, Palestína, Pásmo Gazy, Chán Júnis

Izrael je podľa OSN povinný ako okupačná mocnosť zabezpečiť bezpečnosť v Pásme Gazy

22.06.2024 07:37

Izrael má podľa OSN ako okupačná mocnosť povinnosť zabezpečiť verejný poriadok a bezpečnosť v Pásme Gazy.

F-35, stíhačka, USS George Washington, USA

Spojené štáty a Čína po piatich rokoch opäť polooficiálne rokovali o jadrových zbraniach

22.06.2024 07:10

Spojené štáty a Čína v marci po prvý raz po piatich rokoch obnovili polooficiálne rokovania o jadrových zbraniach.

vojna na Ukrajine, futbal

ONLINE: Ďalšie krajiny sľúbili Ukrajine Patrioty. Farage: Rusko k vojne vyprovokovali USA a NATO

22.06.2024 06:20

Ukrajina získa niekoľko ďalších protiraketových systémov Patriot od spojencov. Britský politik Nigel Farage vyhlásil, že EÚ a NATO "vyprovokovali" Rusko.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok

Tisícové príplatky na ochranu a pomoc psychológa. Akú podobu má lex atentát v zahraničí?

22.06.2024 06:00

Pravda zisťovala, ako ochrana politikov pred vyhrážkami a útokmi vyzerá v iných európskych štátoch.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9526521x
Priemerná čítanosť článkov: 3896x

Autor blogu