Založ si blog

Hotel Leopoldov

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie – bezcharakterná špina

V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner si žije vo väzení ako vo wellness. Dôvodom bola jeho aktuálna vizáž, účes a oblečenie. A samozrejme bola pripojená aj pobúrená reakcia Z.Kušnírovej. Jej pobúrenie vyplývalo zo sledovania nejakej reportáže o výsluchu Kočnera, kde ho nakrátko ukázali pri predvádzaní na výsluch.

Na zákernosti nadpisu uvedeného článku nemení nič ani to, že v jeho obsahu spomenuli, aké pravidlá platia vo výkone väzby. Možno aj preto, že sa celý článok snažil navodiť dojem o lepších podmienkach pre privilegovaných obvinených (pretože väzba nie je výkon trestu).

Ako je to naozaj ?

Podľa vyjadrenia jedného bývalého pracovníka istej väznice sú podmienky väzby oveľa tvrdšie, než výkon trestu. Aj keď sa to navonok môže javiť úplne inak. Väzba je tvrdšia napriek tomu, že sa v nej nachádzajú ľudia, ktorí sú obvinení a teda z hľadiska zákona (zatiaľ) nevinní. Obvinený je prakticky izolovaný, s výnimkou vychádzky a predvádzania na úkony spojené s trestným konaním, alebo denným režimom trávi dvadsaťtri hodín medzi štyrmi stenami. Naopak – odsúdený môže byť zaradený do pracovného režimu, môže športovať alebo vzdelávať sa. Oproti obvinenému má výraznejšie voľnejší režim. Na druhej strane musí používať výhradne ústavom pridelený odev, naopak obvinený môže užívať aj civilné oblečenie, ak je schopný zaistiť jeho pravidelnú výmenu.

Ťažko sa teda dá hovoriť o nejakom “wellness”, ako sa snažil navodiť dojem autor v Pluske. Práva a povinnosti obvinených určuje ústavný poriadok, ktorý vychádza z ustanoveni trestného poriadku. Rozdiely v jednotlivých väzbách sú minimálne a obvykle založené len na odlišnostiach, súvisiacich s možnosťami ústavov. Jednou z povinností obvinených je čistota, úprava zovňajšku a podobne. Porušenie povinností môže viesť k disciplinárnym trestom.

Sotva sa dá teda hovoriť o hoteli Leopoldov (Ilava alebo inde)

Už vyše roka sledujeme, ako médiá cielene zneužívajú zločin z Veľkej Mače na presadenie záujmov istej skupiny politikov. Presne tej skupiny, kde sa nachádzajú o.i. liberálni referenti M.Kočnera, ochutnávači narkotík, osoby podozrivé zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti či pohrobkovia mafie 90.rokov.

Pokiaľ niekto podporuje podobnú bandu … sotva sa dá povedať o jeho charaktere niečo slušné …

Prostitútky politickej mafie netreba počúvať . ..

14.09.2019

V okamihu, keď sa začali lustrácie na portáli denníka SME, nebolo čo riešiť. Rýchlosťou blesku sa stratili všetci, ktorí si mysleli a prezentovali niečo iné, ako uvádzali autori článkov viac »

Oslobodenie – historická chyba Moskvy

08.09.2019

Podľa správania lokajov Washingtonu bolo oslobodenie v roku 1945 historickou chybou Moskvy. Zrejme sa mali sovietske vojská zastaviť niekde na vlastnej hranici, a uspokojiť sa s vyhnaním nemeckých viac »

Zamyslenie nad jedným slovom . . . Človek . . .

04.09.2019

Niektorí ľudia by mohli byť na svete aj večne a nikto si ich nevšimne. Iným nie je dopriaty ani piaty krížik, tak povestný zlom v živote každého a ich stratu pocítia všetci. Tým z druhej viac »

Graf, ekonomika

Slovensko brzdí, vyrovnaný rozpočet nebude

19.09.2019 12:56

Slovensko sa historicky prvého vyrovnaného rozpočtu tento rok nedočká. Výkon slovenskej ekonomiky bude polovičný oproti plánom.

Patriot USA RUMUNSKO

Ruský senátor kritizoval údajnú nespoľahlivosť amerického systému Patriot

19.09.2019 12:47

Reagoval tak na vyjadrenia amerického ministra zahraničia, ktorý priznal, že americké systémy Patriot nedokázali odraziť útok dronov na ropné zariadenia v Saudskej Arábii.

SaS

SaS vyzvala Kalavskú, aby navrhla odvolať šéfa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

19.09.2019 12:09, aktualizované: 12:54

Dôvodom na odvolanie Tomáša Haška je jeho správanie sa pri prieskume tendra na zdravotnú záchrannú službu

karta, kreditka, internetbanking, internet banking, online, eshop, nákup

Bezkontaktné platby sa mierne skomplikovali

19.09.2019 12:00

Bezkontaktne platíme už jedenásť rokov. Od soboty 14. septembra však začala platiť nová smernica, na základe ktorej budeme viac overovaní.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,082
Celková čítanosť: 5585539x
Priemerná čítanosť článkov: 2683x

Autor blogu