Založ si blog

Hotel Leopoldov

Ktokoľvek zneužíva obete zločinov na naplnenie vlastných cieľov, nezaslúži si iné označenie – bezcharakterná špina

V Pluske sa objavil článok s nadpisom, ktorý vyvolával dojem, že Kočner si žije vo väzení ako vo wellness. Dôvodom bola jeho aktuálna vizáž, účes a oblečenie. A samozrejme bola pripojená aj pobúrená reakcia Z.Kušnírovej. Jej pobúrenie vyplývalo zo sledovania nejakej reportáže o výsluchu Kočnera, kde ho nakrátko ukázali pri predvádzaní na výsluch.

Na zákernosti nadpisu uvedeného článku nemení nič ani to, že v jeho obsahu spomenuli, aké pravidlá platia vo výkone väzby. Možno aj preto, že sa celý článok snažil navodiť dojem o lepších podmienkach pre privilegovaných obvinených (pretože väzba nie je výkon trestu).

Ako je to naozaj ?

Podľa vyjadrenia jedného bývalého pracovníka istej väznice sú podmienky väzby oveľa tvrdšie, než výkon trestu. Aj keď sa to navonok môže javiť úplne inak. Väzba je tvrdšia napriek tomu, že sa v nej nachádzajú ľudia, ktorí sú obvinení a teda z hľadiska zákona (zatiaľ) nevinní. Obvinený je prakticky izolovaný, s výnimkou vychádzky a predvádzania na úkony spojené s trestným konaním, alebo denným režimom trávi dvadsaťtri hodín medzi štyrmi stenami. Naopak – odsúdený môže byť zaradený do pracovného režimu, môže športovať alebo vzdelávať sa. Oproti obvinenému má výraznejšie voľnejší režim. Na druhej strane musí používať výhradne ústavom pridelený odev, naopak obvinený môže užívať aj civilné oblečenie, ak je schopný zaistiť jeho pravidelnú výmenu.

Ťažko sa teda dá hovoriť o nejakom “wellness”, ako sa snažil navodiť dojem autor v Pluske. Práva a povinnosti obvinených určuje ústavný poriadok, ktorý vychádza z ustanoveni trestného poriadku. Rozdiely v jednotlivých väzbách sú minimálne a obvykle založené len na odlišnostiach, súvisiacich s možnosťami ústavov. Jednou z povinností obvinených je čistota, úprava zovňajšku a podobne. Porušenie povinností môže viesť k disciplinárnym trestom.

Sotva sa dá teda hovoriť o hoteli Leopoldov (Ilava alebo inde)

Už vyše roka sledujeme, ako médiá cielene zneužívajú zločin z Veľkej Mače na presadenie záujmov istej skupiny politikov. Presne tej skupiny, kde sa nachádzajú o.i. liberálni referenti M.Kočnera, ochutnávači narkotík, osoby podozrivé zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti či pohrobkovia mafie 90.rokov.

Pokiaľ niekto podporuje podobnú bandu … sotva sa dá povedať o jeho charaktere niečo slušné …

Boj o morálku končí voľbami

08.07.2020

Fraška s odvolávaním predsedu parlamentu netrvala dlho.Predsa len vízia straty moci bola silnejšia,než akékoľvek vzletné slová,lietajúce v období rokov 2016-2020. Opäť sa potvrdilo,že každý politik má zásady len dovtedy,kým majú moc v rukách iní.Keď sa k moci dostane,zásady odloží do kúta a tvári sa,akoby nikdy a nič predtým nepovedal.Čo k tomu dodať ? Keby mohli [...]

Vráťte (novodobej) šľachte tituly a bude pokoj !

06.07.2020

Je nepochybné,že mnohí túžia po tom honore,ktorý platil v našich krajoch a priľahlých končinách do roku 1918.A možno aj preto zbierajú rôzne čudesné doklady o vzdelaní.Asi majú pocit,že nejaké písmenká pred menom ich dostanú tam,kde kedysi boli nositelia titulov – grófa,baróna,vojvodu a pod. Čo už – nestačia vily s vysokými múrmi,kamerami,v uzatvorených [...]

Vôňa dreva, čaju a šumiaceho lesa . ..

05.07.2020

Tak málo nám stačilo,aby sme boli kedysi spokojní.Nie tak dávno,pretože desiatky rokov neznamenajú v čase ľudstva vôbec nič. Doba mamonu vzala všetko,čo malo nejakú hodnotu.Tatranské lesy padli najprv za obeť živlu a dielo skazy dokonali nenásytnosť developerov a ich politické krytie.Pretože bez politického krytia by dnes vyzerali Tatry úplne inak. Doba sa kruto [...]

Ján Mazák

Šéf Súdnej rady Mazák: Medzi ľuďmi vládne obrovská nedôvera v justíciu

13.07.2020 07:22

S riešeniami nebudeme čakať do ďalšieho defilé sudcov s putami na rukách pred budovou Ústavného súdu, tvrdí Ján Mazák.

Trump Russia Probe Stone

Vzťahy USA - Rusko: útoky aj hladkanie

13.07.2020 06:00

kým sa najradšej rozpráva americký prezident Donald Trump v čase pandémie? Vyzerá to tak, že so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.

koronavírus, Florida

ONLINE: V Katalánsku opäť zavrú 200-tisíc ľudí, vírus vyčíňa na Floride

13.07.2020 05:50, aktualizované: 08:05

Španielsko, ktoré patrí k európskym krajinám najviac postihnutým koronavírusom, opäť uzavrie časť Katalánska, kde sa vírus premnožil.

Donovaly, starosta, Miroslav Daňo

Starosta Donovál o lyžiarskej hale: Ide o budúcnosť celej obce

13.07.2020 00:00

Rozhovor so starostom obce Donovaly Miroslavom Daňom o výstavbe lyžiarskej haly.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,170
Celková čítanosť: 6860206x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Autor blogu