Slovensko – svetový a nedostižný líder v inteligencii národa

Pravda,ktorú nie je možné poprieť.Najmä nie v súčasnej situácii,keď sa Slovákom ešte nedávno mnohí smiali za nosenie rúšok počas začínajúcej pandémie a dnes po tisícoch obetí sami zakotvujú túto povinnosť do svojho systému.

Kohože to máme dobehnúť ? Vyspelý Západ,ktorý zlyhal pri prvej možnej príležitosti ? Kto je to motorom pokroku – EÚ,ktorá sa zosypala ako domček z kariet,sotva prišla prvá skutočná kríza,ktorú nebolo možné riešiť emisiami nekrytej meny ? A jej predstavitelia vyvíjali nátlak na členské krajiny,ktoré sa zachovali zodpovedne a prijali opatrenia,aby neškodili kšeftu a zrušili ich ?
Nedajte sa vysmiať.Práve súčasná situácia jasne dokazuje,ako hlboko musíme padnúť,aby sme sa ocitli na úrovni vyspelého Západu.Systému,kde okrem peňazí nemá hodnotu vôbec nič.Systému,ktorý odsudzuje korupciu,ale dokáže ju bez problémov akceptovať,ak nesie honosnejšie označenie – lobing.

Takže – mali by sme byť na seba hrdí.Možno nám naozaj chýbajú desaťročia,aby sme sa priblížili Západu a dosiahli špičkovú úroveň v zotročovaní iných,ale napriek všetkému sme ostali – ľudia.Aj keď áno,niektorí a nie je ich málo,sa dajú kedykoľvek kúpiť za tridsať strieborných.Ale to už nehovoríme o ľuďoch …

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

Korporátny fašizmus nevadí ?

22.09.2025

Digitálne otroctvo sa rozmáha pre ľahostajnosť štátu.Minister financií zavádza opatrenia,ktoré ožobračujú ľudí,bojujúcich o holé prežitie,ale ignorujú miliardové zisky platforiem,ktoré zneužívajú postavenie na trhu a zotročujú naivných a zúfalých … A tak severská platforma na rozvoz jedla niekoľkokrát ročne upraví provízie,ktoré inkasuje od reštaurácií (pod [...]

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

Leyenová Zelenskyj

Eurokomisia: Ukrajina musí urýchliť prijímanie reforiem, ak chce vstúpiť do EÚ

03.11.2025 23:09

Ukrajina podala žiadosť o vstup do EÚ krátko po tom, čo ju vo februári 2022 vojensky napadlo Rusko.

Ahmad Šara / Ahmad al-Sharaa /

Merz pozval do Nemecka dočasného sýrskeho prezidenta Šaru. Chce s ním hovoriť o návrate utečencov do vlasti

03.11.2025 22:31

V krajine koncom augusta podľa oficiálnych údajov žilo približne 951 400 sýrskych občanov

Poľsko / Bielorusko / Migrácia / Polícia / Kontroly /

Bielorusko zakázalo pohyb poľských a litovských nákladných áut na svojom území

03.11.2025 21:16

Nariadenie je tvrdou ranou pre spoločnosti, ktoré prepravujú tovar z Číny do EÚ cez Rusko a Bielorusko.

Germany / Berlin /

Metropola Nemecka sa bude zelenať. Berlín chce do roku 2040 vysadiť milión stromov

03.11.2025 19:37

Proti zákonu bola iba krajne pravicová AfD.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,451
Celková čítanosť: 10161671x
Priemerná čítanosť článkov: 4146x

Autor blogu