Založ si blog

O čo ide ? Deformácia práva

Právo končí tam,kde sa používajú dva metre … a tam začína extrémizmus …

Najprv pár slov k výrazu „ačohentizmus“.Tento symbol duševného malomocenstva zaznieva z úst tých,ktorí nemajú argumenty.Napríklad z úst najúprimnejšieho politika na Slovensku J.Naďa,ktorý svojho času verejne priznal,že pri rannej toalete vidí v zrkadle opicu a dezoláta.

Muselo dôjsť k ruskej agresii voči Ukrajine ? Nemuselo.Stačilo oveľa skôr posudzovať podľa rovnakého metra americko-britskú agresiu voči Iraku či Afganistanu,alebo iné svojvoľné akty veľmocí vo svete.Zlý príklad má vždy viac nasledovníkov,ako dobrý.Hlavne tam,kde ide o záujmy veľmocí.A nepotrestané zlo priťahuje tých,ktorí sa radi v mene vlastného cieľa zla dopustia.

Izrael trpí útokom Hamasu.Štát,ktorý desaťročia realizuje na Blízkom východe politiku,ktorá je neraz v rozpore s medzinárodným právom,a svetové spoločenstvo sa tomu nemo prizerá.Každý rok sa nechávame fackovať spomienkami na holokaust.A stále sa prizeráme,ako sa rozširujú nelegálne osady na palestínskom území.Vždy je len otázkou času,kedy sa utláčaný vzoprie a povie si – dosť.Ako sa do hory volá,tak sa aj ozýva.

Na zamyslenie … ako je možné,že je dodnes izraelským hrdinom Aba Kovner,ktorý plánoval otrávenie šiestich miliónov Nemcov ako pomstu za holokaust ?

Zákonnosť na Slovensku ? O tú nejaví záujem žiadny politik

Mienkotvorné médiá aportujú banán v podobe plánovaného odchodu Š.Hamrana z vedenia polície a odvolania D.Lipšica z postu špeciálneho prokurátora.A nariekajú,že sa chystá deformácia práva,oslobodzovanie obvinených a podobne.Ak by to robili tzv.dezinformačné weby,okamžite by boli obvinené zo šírenia poplašných správ a vypnuté (počas vlády Matoviča,Remišovej a spol.určite).

Aká je realita ? Problémom nie je odchod Hamrana,alebo odvolanie Lipšica.Problémom je skutočnosť,že sa D.Lipšic dostal na post,pre ktorý nespĺňal ani základné kritérium bezúhonnosti.Počas pôsobenia Hamrana na poste policajného prezidenta sa trestné konania doslova spolitizovali,nehovoriac o absurdnosti v podobe častej prítomnosti médií na miestach zásahov polície.A to už nespomíname na opakované úniky informácií zo živých spisov,či „nespochybniteľné“ svedectvá kajúcnikov,ktoré by nemali šancu na úspech ani v tak skorumpovaných krajinách,ako Ukrajina,Albánsko alebo Taliansko.

Ficovláda ? A čo ste čakali po tisícoch obetí pandémie,opakovaných urážkach a vydieraní občanov s iným názorom ?

Tak,ako v roku 2006,ani dnes nie je príčinou problému vláda,ktorá vznikne pod vedením R.Fica.Naopak.Vznik tejto vlády je následkom arogancie jej oponentov.Nulovej úcty voči nositeľom iného názoru.Neschopnosti počúvať,vysvetľovať a argumentovať.A ohýbania práva v mene pomsty.

Ak môže byť podpredsedom vlády osoba s primitívnym intelektom,neschopná odpovede na triviálne otázky na úrovni znalostí žiaka základnej školy,alebo ministrom osoba,ktorá opakovane a vulgárnym spôsobom verejne uráža občanov,aké následky to prinesie ? Ak sa ústavný činiteľ s rukou na srdci hrdo hlási k neexistujúcemu národu a vlastný pôvod spomenie až na druhom mieste,čo to prinesie ?

V roku 2020 priniesla túžba po pomste vyvolaná dezinformáciami mienkotvorných médií k moci Matoviča a spol.V roku 2023 viedol rovnaký dôvod k návratu R.Fica a spol.Kto čím bojuje,tým aj padne.A nenávisť je nákazlivejšia,ako by sa zdalo.

Terorizovaná väčšina … 

Väčšinové obyvateľstvo je dlhodobo terorizované vydieraním zo strany menšín,čo celkom pochopiteľne vedie k popularite extrémistických strán.Prečo ? Neustále  sa  hovorí  o rešpekte  a pochopení  voči  menšinám.A  kedy  budú rešpektovať menšiny názor (aj odmietavý) väčšiny ?

Čím viac sa ustupuje menšinám,tým viac naťahujú ruku.A akékoľvek odmietanie pokladajú za diskrimináciu,v čom im výdatne sekundujú mimovládne organizácie.Dokedy ?

Alebo naozaj nikto nechce pochopiť,kam podobné praktiky vedú ? Ak k Vám bude donekonečna niekto chodiť a trieskať päsťou na dvere,že má má u Vás právo nažrať sa na Váš účet,jedného dňa trpezlivosť dôjde.Ak teda skôr nedôjdu prostriedky na podobnú „charitu“.

Namiesto záveru ….

Skúste sa zamyslieť,čo by povedali naši dedovia na to,že sa nám dnes po Slovensku premávajú vozidlá so štylizovaným znakom wermachtu.Asi by nám dali dve-tri po papuli a poslali nás do horúcich pekiel.Alebo pripomenuli peklo koncentračných táborov,ich obetí a beštiálnosti všetkého,čo priniesla druhá svetová vojna.Práve spomínaný znak dokonale ilustruje,že Nemecko sa nezmenilo.Akurát osprosteli tí,ktorí naivne veria úprimnosti okupovanej krajiny od konca druhej svetovej vojny,ktorá poslušne aportuje všetko,čo jej hodí … jej okupant.

(Obrazová príloha – zdroj:Pixabay)

O čo ide ? Keď Truban zatrúbi …

15.10.2023

… omylom aj pravdu o sebe povie Jeho konštatovanie,že Hlas pôjde so SMER-om pre prepojenie v rôznych korupčných kauzách,najlepšie svedčí o charaktere jeho vlastnej strany – teda Progresívneho Slovenska.Stručne povedané,progresívcom vagabundi nevadia,ak by ich dostali k moci.Vtedy by nielen prižmúrili oči,ale dokonca by slovami klasika “predali aj vlastnú mater,ako to [...]

O čo ide ? Zúfalá Remišová …

14.10.2023

Údajná bábkoherečka s politickou stranou bez členov,s údajným vzdelaním na prestížnej univerzite má problém. Kreslo v parlamente udržala (asi preto začala robiť krovie Polákovi),akurát sa – nulou stala.Vlastne,sotva bola niekedy viac ako nula.Akurát s vysokým postavením,čo je typickým znakom Slovenska,kde dokonale platí – čím hlúpejší,tým lepšie sa [...]

Mimoriadne sprostí ľudia . .. v parlamente !

04.10.2023

Parlament alebo skôr jeho členovia by mali byť elitou národa.Na Slovensku však určite nie sú.A môžu za to voliči ! Potichu som dúfal,že Vasilisa „Presprostá“ alias Veronika Bábkoherečka dostatočne preukázala svoju intelektuálnu nedostatočnosť a do parlamentu nezasadne.Chyba lávky,vždy sa nájdu na jej obraz podobní,ktorí svoje volebné právo znevážia.Asi by [...]

Kyjev, EÚ, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Ursula von der Leyenová

Najmocnejší Európania 2024: Nositeľ zmeny Tusk, rojko Zelenskyj, Putinova bankárka ako narušiteľka

29.11.2023 00:00

Server Politico vybral 28 osobností, ktoré budú mať najväčší vplyv v Európe v roku 2024. Dostal sa medzi ne aj Maroš Šefčovič.

Keňa, záplavy

Ničivé záplavy v Keni majú už najmenej 120 obetí

28.11.2023 23:14

Kenskí meteorológovia upozorňovali, že počas krátkeho obdobia dažďov budú zrážky silnejšie než obvykle. Prezident však tieto predpovede spochybňoval.

poľsko, baňa

Pri prasknutí potrubia zomreli v Poľsku štyria baníci

28.11.2023 22:48

V čase nehody bolo v podzemí šesť baníkov. Dvoch preživších previezli do nemocnice.

Polícia / Policajná páska /

V okrese Dunajská Streda našli v kanáli mŕtvu ženu. Nevylúčili cudzie zavinenie

28.11.2023 21:48

Prípad si prevzali krajskí kriminalisti.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,439
Celková čítanosť: 9323961x
Priemerná čítanosť článkov: 3823x

Autor blogu